Denizcinin anasayfası

Kano şampiyonu tekneyle uyuşturucu taşımaktan tutuklandı

Bin 500 metre sprint kano yarışmasında üç kez dünya şampiyonu olan Nathan Baggaley tekneyle uyuşturucu taşımaktan tutuklandı.

Avustralya kano şampiyonu Nathan Baggaley ve kardeşi Dru Baggaley, 650 kilo kokaini tekneyle Avustralya’ya kaçırmaya çalışmaktan suçlu bulundu.

Nathan Baggaley, sprint kano etkinliğinde üç kez dünya şampiyonu ve iki kez gümüş olimpiyat madalyası sahibi.

Mayıs 2018’de Nathan yaklaşık 80 bin dolar karşılığında bir RHIB satın aldı. 31 Temmuz’da kardeşi Kano şampiyonu Nathan Baggaley , kardeşi ve üçüncü bir bir kişi, RHIB’yle Queensland açıklarında bir gemiyle buluştu. Gemideki personelden 650 kilo kokaini alan ekip uyuşturucuyu başka bir gemiye getirmeye başladılar.

Buluşma Avustralya makamları tarafından tespit edildi ve Avustralya Kraliyet Donanması ‘na bağlı bir ekip harekete geçti. Nathan Baggaley’in kardeşi Dru, yetkililerden kaçarken kokaini denize attı. Queensland Deniz Polisi botu, kıyıya yaklaşırken uyuşturucu taşıyan tekneyi yakaladı. Bu arada, donanma ekibi denizden yaklaşık 600 kilo uyuşturucu çıkardı.

Dünya kano şampiyonu Nathan Baggaley ve kardeşi Dru Baggaley uyuşturucu kaçakçılığına yardım etmekten suçlu bulunarak tutuklandılar .Duruşmada suçlamaları kabul etmeyen Nathan Baggaley, müfettişlere tekneyi, kardeşi ile balina izleme işi başlatmak için satın aldığını söyledi.


Bunları da beğenebilirsin