Denizcinin anasayfası

Karadeniz’de kargo gemisi battı: 2 ölü 1 kayıp

Rus kargo gemisi Volgo Balt 179 bu sabah satlerinde Romanya açıklarında battı. Mürettebattan iki kişi öldü ve on kişi kurtarıldı.

Karadeniz’de Romanya’nın Köstence limanına seyrederken fırtına nedeniyle sahilden 70 deniz mili açıkta battı.
Rumen açık deniz hizmetleri şirketi GSP Offshore, GSP Falcon açık deniz gemisinin sabah saat 04: 40’ta kargo gemisinden bir acil durum çağrısı aldığını açıkladı.

Rumen haber sitesi Playtech, Romanya’nın Köstence limanına giden kargo gemisi, büyük olasılıkla çok güçlü fırtına nedeniyle Karadeniz sahilinden 70 deniz mili açıkta battı açıklamasını yaptı.

Rumen açık deniz hizmetleri şirketi GSP Offshore yetkilileri, kurtarma operasyonunun şiddetli rüzgar ve yüksek dalgaların olduğu son derece zor hava koşullarında başladığını ve şimdiye kadar 10 denizcinin kurtarıldığını açıkladı
Rumen şirketi, geminin mürettebatının “12 erkek ve bir kadın, tamamı Ukraynalı” 13 kişiden oluştuğunu söyledi.

Delmar Safety

GSP Offshore, “Kurtarılan on kişi GSP Falcon gemisinin hastanesinde ve gerekli tüm bakımı alıyor. Şimdiye kadar bir mürettebat üyesi bulunamadı. Kurtarma operasyonu devam ediyor” dedi. Şirket, kurtarma operasyonlarının sonunda kurtarılan denizcileri Köstence Limanı’na taşıyacağını söyledi. Kurtarma operasyonu devam ediyor.

Komorların bayraklı gemi Köstence’ye gitmek üzere Rusya’nın Rostov-on-Don limanından ayılmıştı.


Bunları da beğenebilirsin