Denizcinin anasayfası

Karbon ayak izleri TAB webinarında

Türk Armatör Birliği Mükemmeliyet Merkezi, duayan isimlerin katılımıyla bir webinar düzenliyor.

Türk Armatör Birliği (TAB) Mükemmeliyet Merkezi tarafından, “Karbon ayak sesleri yaklaşıyor, gemileriniz hazır mı?” adlı webinar gerçekleştirilecek.9 Kasım 2021 Salı saat 14:00-15:00 arasında düzenlenecek webinarda armatörler, genel müdürler, DPD, teknik müdürler ve teknik personele bir yol haritası sunulacak.

Webinarda ayrıca Arkas ve İnce Denizcilik yöneticileri bu konuda yaptıkları hazırlıkları paylaşacaklar. Bu çerçevede TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Başkanı, GEMİMO 2. Başkanı, İnce Denizcilik DPA ve Teknik Müdür Müh. A.Yaşar Canca ile TAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi ve ARKAS Denizcilik Başkan Yardımcısı Kapt. Ali İbrahim Kontaytekin webinarda birer sunum yapacak. TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi ve ClassNK Türkiye Ofisi Yeni İnşa ve İş Geliştirme Bölüm Müdürü Müh. Serdar Atukeren de bir sunum gerçekleştirecek.

Kritik tarih 2023

Delmar Safety

TAB’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı :

Gemilerden yayılan karbon emisyonlarının azaltılması için IMO tarafından geliştirilen regülasyonlar hızla yaklaşmakta ve 2023 yılına kadar gemilerde önemli düzeyde tedbirler alınmasını, teknik olarak bazı değişikler yapılmasını gerektirmektedir.

Bu webinarda Armatörler, Genel Müdürler, DPA, Teknik Müdürler ve Teknik Personele bir yol haritası sunulacak, yol gösterici olarak önemli 2 üye firmamızın ne tip hazırlıklar yapmakta olduğu anlatılacak ve yine teknik gereklilikler detaylandırılacaktır.

WEBINAR katılımcıların fikirlerini, görüşlerini, sorularını alarak interaktif olarak gerçekleştirilecektir.

WEBİNAR Konuları ve Konuşmacıları:

A.Yaşar Canca
Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Başkanı
GEMİMO 2. Başkanı
İnce Denizcilik DPA ve Teknik Müdür
Konu : Açış Konuşması, Paris İklim Anlaşması, Karbon Emisyonu Azaltılmasına İlişkin Poseidon Finans İlkeleri, Karbon Ayak izi ve Karbon Borsası, Nereye Varılmak İsteniyor, Biz Nasıl Bir Hazırlık Yapıyoruz?

Ali İbrahim Kontaytekin
Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi
Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
ARKAS Denizcilik Başkan Yardımcısı
Konu : Geminizi karbon tüketim eğrisine göre nasıl aşağı çekebilirsiniz? Biz gemilerimizin durumunu görmek için neler yaptık? Çıkan sonuca göre hangi tedbirleri (DWT Artırımı, EPL vb.) gözden geçirdik? 2023’e kadar ve hatta 2022’de bu konuyla ilgili neler yapacağız?

Serdar Atukeren
Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi
ClassNK Türkiye Ofisi Yeni İnşa ve İş Geliştirme Bölüm Müdürü
Konu : EEXI ile CII kurallarına Genel Bakış ve Zamana Bağlı Yol Haritası

Kayıt için lütfen tıklayın


Bunları da beğenebilirsin