Denizcinin anasayfası

Katar, iki Türk firmasıyla anlaşma yaptı

Katar Savunma Bakanlığı, DIMDEX 2022'de ASELSAN ve Nurol Makina ile protokol imzaladı.

Katar resmi ajansı QNA’da yer alan haberde, Katar hükümetine ve Savunma Bakanlığına bağlı Barzan Holding ve Barzan Maintenance Shield ile ASELSAN ve Nurol Makina arasında anlaşma yapıldığı aktarıldı.

Barzan Maintenance Shield Müdürü Sultan el-Kevari, QNA’da yer alan açıklamasında, bu anlaşmaların yerel ve uluslararası şirketler arasındaki ilişkileri güçlendirdiğini vurguladı.

Kevari, ASELSAN ile bakım alanında anlaşma yapıldığına işaret ederken, anlaşmaların içeriği hakkında bilgi verilmedi.

Delmar Safety

Katar Emiri  İsmail Demir ile işbirliğini dörüştü

Bu arada Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile savunma sanayisinde iş birliğini görüştü.

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile savunma sanayisinde iş birliğini görüştü.

Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı’na (DIMDEX 2022) katılmak için Katar’da bulunan Demir, başkent Doha’da çeşitli ülkelerin yetkilileriyle temaslar yürüttü.

Demir, Emir Şeyh Temim ile iki ülke arasında savunma sanayi alanında iş birliğini ele aldı. Görüşmenin ayrıntılarına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

Demir, ayrıca fuar kapsamında Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanı Medet Guliyev, Bangladeş Kara Kuvvetleri Komutanı Safiuddin Ahmed ve Pakistan ordusundan Amiral Arifullah Huseyni başkanlığındaki Pakistan heyeti ile görüşmeler yaptı.

  1. DIMDEX fuarı dün başladı

Katar’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen, savunma şirketleri arasında milyar dolarları bulan anlaşmaların imzalandığı deniz savunma fuarı DIMDEX 2022 dün başladı.

Doha’da 23 Mart’a kadar sürecek fuar kapsamında, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 20 ülkeden 200’den fazla firmanın ürünleri sergileniyor..

Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı, özellikle gemi yapımı ve gemilere monte edilen teknolojik sistemlerin yanı sıra radar, füze, deniz mayınları ve elektronik harp sistemleri gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firmalara ürünlerini tanıtma ve yeni anlaşmalar yapma fırsatı sunuyor.


Bunları da beğenebilirsin