Denizcinin anasayfası

Kılavuz kaptanlar IMPA seminerinde

Uluslararası Denizcilik Örgütü IMPA, Kılavuz Kaptanlık ve Pilotaj semineri düzenledi.

IMO’nun Deniz Güvenliği Komitesi Toplantısı Londra merkez binasında gerçekleştirildi. Kılavuz Kaptanlık ve Pilotaj sorunlarının da ele alındığı toplantıya, aralarında IMO’nun Türkiye Temsilcilerinden Mehmet Hanifi Güler’in başkanlık ettiği bir Türk heyeti de iştirak etti. Seminere katılanlar arasında Gürkan Aktürk de vardı.

Açılış konuşmasını yapan Uluslararası Kılavuz Kaptanlar Birliği (IMPA) Başkanı Yüzbaşı Simon Pelletier, kılavuz kaptanlık ve pilotaj sorunları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Kılavuz kaptanlarının sorunlarına değinilen seminerde Yüzbaşı Simon Pelletier’in ardından, IMO Genel Sekreteri Kitack Lim kılavuz kaptanlığı ve pilotajın değerini vurgulayan bir konuşma yaptı.

Hollanda Kılavuz Kaptanlar Birliği Başkanı Yüzbaşı Joost Mulder, IMPA Genel Sekreter Yardımcısı Matthew Williams ve Ulaştırma Ekonomisi ve Yönetim Sistemleri A.Ş.’den Dr. Edwin’in sunumlarıyla seminere devam edildi.

Türkiye’nin IMO Türkiye Temsilcilerinden Mehmet Hanifi Güler de seminerde kılavuz kaptanlarının güvenliği konusunda endişelerini dile getirerek, IMPA yöneticilerine teşekkür etti ve “Pilotaj topluluğu birlikte olduğunda daha güçlüdür.” dedi.


Bunları da beğenebilirsin