Denizcinin anasayfası

Korsanlara karşı uluslararası zirve

Uluslararası Ticaret Odası’nın (ICC) girişimiyle korsanlara karşı bir zirve düzenlenecek.

Deniz korsanları 2020’de 65 saldırı ve 23 saldırı girişiminde bulundu. Uluslararası Ticaret Odası’nın (ICC) girişimiyle düzenlenecek zirvede korsanlara karşı önlemler tartışılacak.

Gine Körfezi’nde giderek artan ve bu yıl Türk vatandaşlarının alıkonulduğu olay sonrası, Türkiye’nin de katılacağı zirvede, deniz korsanlığı ile uluslararası mücadele kapsamında yeni çözümler tartışılacak.

Dijital ortamda yapılacak zirveyi Uluslararası Ticaret Odası (ICC) düzenleyecek. Zirve kapsamında düzenlenecek forumda deniz korsanlığı ile mücadelede çözüm üretilmesi amaçlanırken, bölgesel ve uluslararası tüm paydaşlar zirveye katılım gerçekleştirecek. Fransa, İspanya, İtalya, Belçika ve Danimarka gibi ülkelerin, Nijeryalı deniz korsanlarının oluşturduğu tehdidi bastırmak için bölgede deniz güvenliğine katkıda bulunacağı bildirildi.

Delmar Safety

İtalyan Deniz Kuvvetleri’nin, bölgede birden fazla deniz korsanlığı saldırısını bertaraf ettiği belirtilirken, Danimarka hükümetinin de Kasım 2021’den itibaren Gine Körfezi’nde beş aylık süre ile deniz korsanlığına karşı karakol ve devriye görevi icra etmek üzere bir firkateyn göndermeyi taahhüt ettiği ifade edildi. Zirvede Türkiye’nin de aralarında bulunduğu diğer ülkelerin burada alabilecekleri rol ve önlemler de görüşülecek.


DM Group
Bunları da beğenebilirsin