Denizcinin anasayfası

KOSDER; M/V Natalia İle İlgili Basın Bildirisi Yayınladı

KOSDER (Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği), İstanbul Şile’de 19 Aralık’ta Komor Adaları bandıralı Natalia gemisinin karaya oturması ve sonrasında yaşanan sürece ilişkin basın bildirisi yayınladı.

BASIN BİLDİRİSİ;

Değerli Basın Mensupları;

Bir süredir basında yer alan İstanbul Şile’de fırtına nedeniyle karaya oturan Komor Adaları bandıralı Natalia gemisi ile ilgili yaşananları bizler de yakinen takip etmeyiz. Denizciliğin ne kadar meşakkatli bir meslek olduğunu gözler önüne seren bu üzücü olayda can kaybı olmaması en büyük tesellimizdir.

Yaşanan olaya konu olan geminin koster tipi olması hasebiyle bizler de Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) olarak süreci halihazırdaki aşamasına kadar dikkatle izlemekteyiz ve bundan sonraki yaşananların da takipçisi olacağız.

Gemide istihdam edilen mürettebatın ifadeleri doğrultusunda yapılan haberler, beraberinde birçok iddiayı da gündeme getirmektedir. Gemi adamların beyanlarıyla sınırlı olan bu iddiaların yargı süreci sonrasında açığa kavuşturulacağı hepimizin malumudur. Bu olayın bizlere kaygı veren tarafı; koster armatörünün gemi adamına mağduriyet yaşattığı algısının vuku bulmasıdır.

350 parça gemi ve 4200 gemi adamı istihdam eden 113 üyeyi bünyesinde barındıran KOSDER, Türk koster armatör ve gemi işletmecilerinin itibarını ve saygınlığını koruma adına çalışmalarına devam edecektir. Kesinleşmiş bir yargı kararı olmadan hakkaniyet ve gerçeklikten uzak, olumsuz her türlü algının yanlış ve yersiz olabileceğini gerek idare bünyesinde gerekse sektörü kapsayan bütün platformlarda dile getireceğimizin bilinmesini isteriz.

Saygılarımla

Hüseyin KOCABAŞ

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği

(KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı


Bunları da beğenebilirsin