Denizcinin anasayfası

KOSDER ve HSSA işbirliğini görüştü

KOSDER ve HSSA’nın bir araya geldiği toplantıda birlikte hayata geçirilmesi planlanan çalışma, organizasyon ve etkinlikler görüşüldü.

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) ve Yunan Koster Armatörleri Derneği (HSSA) arasında video konferans yöntemiyle bir iş birliği toplantısı gerçekleştirildi.

KOSDER ve HSSA temsilcilerinin üçüncü kez bir araya geldiği toplantının ana gündem maddesini; birlikte hayata geçirilmesi planlanan çalışma, organizasyon ve etkinlikler oluşturdu.

Video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda önümüzdeki süreçte gerçekleştirmesi planlanan organizasyonlarla KOSDER ve HSSA’nın birlikteliğinin pekiştirileceği belirtilirken, koster gemilerini bölgede temsil eden iki güçlü ülkenin iki güçlü Sivil Toplum Kuruluşunun iş birliği içinde olacak. Türkiye ve Yunanistan’ın deniz taşımacılığı konusunda da ortak paydada buluşmasının önemi vurgulandı ve KOSDER ve HSSA’nın gerçekleştireceği çalışma ve projelerde ortak hareket etmeleri konusunda mutabakata varıldı.

Delmar Safety

HSSA ve KOSDER’in örnek teşkil edecek çalışmaları en kısa sürede hayata geçireceği ifade edilirken,  önümüzdeki süreçte de ilişkilerin geliştirilmesi adına görüşmelerin devam edeceği aktarıldı.


Bunları da beğenebilirsin