Denizcinin anasayfası

Mansimov: “Palmali bir Türk markasıdır”

İşadamı Mubariz Mansimov’un kurucusu olduğu Palmali Holding’in 20. yıl kutlaması dün akşam İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.

Sibel Can, Kubat, Elnur, Rusya’nın starlarından Nikolar Baskov, Azerbaycan’ın ünlü yıldızı Brillant Dadaşova’nın sahne aldığı etkinliğe iş, sanat, cemiyet ve spor dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra Ankara ve Bakü’den üst düzey siyaset insanları katıldı.

Palmali Grup’ta çalışanların gecede baş köşede misafir edildiği dikkat çekti.

Gecede yaptığı konuşmada 5 kıtada ve 7 denizde faaliyet gösterdiklerini, filolarında 100’den fazla gemi bulunduğunu ve 200 milyon tonun üzerinde taşıma kapasitesine sahip olduklarını belirten Palmali Şirketler Grubu kurucusu Mubariz Mansimov, “Gemilerimde çalışan kaptanlar, mühendisler gemiciler ve yağcılar. Onlara borçluyum bugünlerimi” dedi.

Palmali bir Türk markasıdır

Mansimov, “Bugün 20. yılımızı kutluyoruz. Bizimle beraber kutlamamızı paylaşan herkese minnettarım. Denizcilikte 20 sene iyi bir zaman. İnşallah 20’de değil, 40’ta değil, 50’de değil de her zaman devam edecek. Palmali Türkiye’de denizcilik sektöründe yatırımlarına devam edecek. Palmali bir Türk markasıdır. Dünyada da var, var idi ve olacak. 2019’da dünyadaki konjonktüre bakanlar için Türkiye çok iyi bir yerde bana göre. Hiç panik yapmamak lazım. Dünyada belli bir ekonomi darlığı var ancak her darlığın da bir genişliği var. Sonuna kadar böyle olacak diye bir şey yok. Türkiye çok genç bir nesile sahip. Bütün imkanları var. 2019’un Türk halkı için çok uğurlu olacağına inanıyorum” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin