Denizcinin anasayfası

Marin Römorkör büyümeye devam ediyor

Marin Römorkör ve Kılavuzluk, ikisi OVID kayıtlı römorkörlerine yenilerini ekleyerek hizmet kalitesini artırıyor.

Türk denizcilik sektörünün önde gelen firmaları ve isimlerinin, Türk limanlarında kılavuzluk ve römorkörcülük hizmeti vermek için 1998 yılında kurduğu Marin Römorkör ve Kılavuzluk, bünyesine yeni römorkör ve kılavuz kaptanlar katarak büyümeye devam ediyor.

4 yeni römorkör ve bir pilot bot

Delmar Safety

Güçlü ortaklık yapısı ve deneyimli iş gücü ile dikkat çeken Marin Römorkör ve Kılavuzluk, yeni yatırımlar yaparak filosuna son olarak 1 adet 60 TBP ASD tipi, 1 adet 34 tbp ASD tipi, 2 adet 30 tbp traktör tipi römorkör ve 1 adet de 26 knt hıza sahip manevra kabiliyeti yüksek Marin Pilot isimli pilot botunu kattı.

Toplamda 13 römorkör ve bir pilot botuna sahip olan Marin Römorkör ve Kılavuzluk, önümüzdeki günlerde bünyesine 70 ve 80 tbp çeki güçlerine sahip yeni römorkörleri de eklemeyi planlıyor.

OVID kayıtlı römorkörler

Türkiye’de uluslararası yedekleme ve çeki operasyonları yapan en büyük Türk firması olan Marin Römorkör ve Kılavuzluk, OVID ( Offshore Vessels Inspection Database) sistemi denetiminden geçmiş ve kayıt olmuş iki römorkörü olan tek firma olarak dikkat çekiyor.

Marin Römorkör ve Kılavuzluk, bünyesinde bulunan 2 adet 45 tbp çeki gücüne sahip ve OVID denetimlerinden geçmiş MARINTUG I ve MARINTUG II römorkörleri ile Chevron kirasında uluslararası yedekleme operasyonları yapıyor.

Firma ve römorkörleri Türk Loydu tarafından Emniyetli Yönetim Sistemi konusunda belgelendirilen ve hizmetlerini Kaliteli ve Emniyetli Yönetim Sistemi çerçevesinde veren Marin Römorkör ve Kılavuzluk, 2004 ile 2006 yılları arasında İzmit Körfezi’nde, İskenderun Körfezi’nde ve Marmaris Aksaz Limanı’nda römorkörcülük hizmetleri de verdi.

Marin Römorkör ve Kılavuzluk, Nisan 2017’den bu yana ise Tekirdağ TDİ / Ceyport Limanı’nda kılavuzluk ve römorkörcülük hizmetleri vermeye devam ediyor.


Bunları da beğenebilirsin