Denizcinin anasayfası

Marin Römorkör’den RTEÜ’ye özel okul

Marin Römorkör ve Kılavuzluk, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi için özel okul inşa ettirecek.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden (RTEÜ) yapılan açıklamaya göre, üniversitenin vakfı ile Marin Römorkör ve Kılavuzluk A.Ş. arasında Güneysu Konakları’nın bitişiğindeki sekiz dönümlük araziye özel okul yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

Protokole göre, 11 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan okulun 2021 – 2022 eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor. Okul, inşaatı tamamlandıktan sonra üniversitenin geliştirme vakfına teslim edilecek.

Marin Römorkör ve Kılavuzluk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Faruk Ürkmez ile RTEÜ Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nusret Bayraktar arasında imzalanan sözleşme için düzenlenen törene vakıf mütevelli heyeti üyeleri ile birlikte Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fahri Kasırga, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Marin Römorkör ve Kılavuzluk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, DTO Yönetim Kurulu Üyesi ve Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Düzgit,  RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Bilal Erdoğan, Ali Kopuz, Abdulkadir Kart ve Avukat Harun Mertoğlu da hazır bulundu.


Bunları da beğenebilirsin