Denizcinin anasayfası

Marineline’dan dört gemilik anlaşma

Marineline, dört denizcilik firması ile dört geminin kaplaması için anlaşma imzaladı.

Marineline Türkiye, Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM); Swan Tanker Shipping ve Okanogulları Shipping firmalarına ait iki geminin re-coating uygulaması ve bir yeni inşanın kaplanması için anlaşma imzaladı.

BSM, Reinhold Schulte kimyasal tankerindeki 15 kargo tankının re-coating uygulaması için Advanced Polymer Coatings (APC) ile sözleşme imzaladı. İki şirket bu yılın başlarında 25.581 DWT’lik Rudolf Schulte ve 25.620 DWT’lik Rebecca Schulte’nin re-coating uygulaması için de anlaşmıştı.

Amerika Genel Merkez’de APC Global Marine Manager olarak görev yapan Kapt. Onur Yıldırım tarafından imzalanan sözleşmenin detaylarında APC, gemide 19.000 m2’den fazla kargo tankı alanına Marineline koruyucu tank kaplaması uygulanacak. Çin’in Zhoushan kentindeki IMC Tersanesi’nde çalışmaların Ekim ayında başlayacağını ve Kasım ayı sonunda tamamlanacağını ifade eden Kapt. Yıldırım, 10 yıllık hizmetin ardından Marineline’ın yüksek performansını korumak için re-coating uygulamasının gerekli olduğunu da vurguladı.

Marineline Türkiye firmasının Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Kapt. Koray Karagöz’ün katılımıyla yapılan bir diğer anlaşmaya göre APC ekibi, Swan Tanker Shipping’e ait 2009 yılında inşa edilen M/T İpek-S’ye re-coating uygulaması gerçekleştirecek. 2009 yılında gemi sahiplerine hem teknik hem de ticari yönetim ile danışmanlık hizmeti sunmak üzere kurulan Swan Tanker Shipping’in dünyanın en büyük römorkör üreticilerinden biri olan Sanmar A.Ş. Şirketler Grubu’na ait olduğu biliniyor.

Okanogulları Shipping’e ait 10500 DWT’lik yeni inşa bir geminin kaplamasını içeren üçüncü anlaşmada ise projenin 2023 yılı başında başlayacağı belirtildi. Marineline bu proje ile Okanogulları Shipping’e ait beşinci gemiyi de kaplamış olacak.

Akbasoglu Shipping Group ile yapılan dördüncü anlaşmada ise, Ocak 2023’te Pendik Askeri Tersanesi’nde inşasına başlanacak 2000 DWT’lik methanol bunkering gemisinin Marineline ile kaplanacağı belirtildi.

Hem karada hem de denizcilik sektöründe hizmet veren Marineline Türkiye, başta Türkiye olmak üzere Orta Doğu, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Doğu Avrupa’da faaliyet gösteriyor.

Ayrıca 2021’de Marineline ile kaplanmış 56 gemi ile denizcilik sektöründeki satışlarını %40 artıran APC, dünya çapında kaplanmış 700’den fazla gemi ile şu anda küresel kargo tankı kaplama pazarının %11’inden fazlasını oluşturduğunu bildirdi.


Bunları da beğenebilirsin