Denizcinin anasayfası

Med Marine, Kenya’ya en güçlü ile açılıyor

Türkiye’nin önemli römorkör üreticilerinden Med Marine, Kenya Ports Authority ile Doğu Afrika’nın Hint Okyanusu kıyısının en büyük römorkörünü inşa etmek için sözleşme imzaladı.

Sözleşme bir adet RAstar 4200 (MED-A42120) römorkörü içerirken deniz aracının 2021’de teslim edileceği bildirildi.

Kenya Ports Authority’un modernizasyon çalışmaları kapsamında talep ettiği römorkör, Doğu Afrika’nın en büyük limanı olan Mombasa’da kullanılacak. Robert Allan tasarımı RAstar serisi yüksek performanslı ASD römorkörler olarak dikkat çekiyor.

En güçlü römorkör

Med Marine ile Kenya Ports Authority arasındaki işbirliğinden memnu olduklarını belirten Robert Allan Sözleşmeler Yöneticisi Oben Naki, yeni RAstar 4200’ün 120 ton çekiş gücü ile kendi tasarımları en güçlü römorkör olduğunun altını çizdi.

Uzun ömürlü olmasını istiyoruz

Med Marine İş Geliştirme Yöneticisi Muhammet Gökhan ise Kenya Ports Authority ile uzun ömürlü olmasını diledikleri işbirliğinin ilk adımını attıklarını bildirdi. Gökhan, “Bu operasyonumuzla, yüksek performanslı römorkör inşasından uzun yıllara dayanan tecrübemizi Kenya’da göstermek istiyoruz” dedi.

İşbirliğine katılmaktan dolayı mutluyuz

Med Marine’nin Kenya’daki temsilcisi Moving Atlantic’in COO’su Tito Kipsang ise Moving Atlantic olarak Med Marine ile Kenya Ports Authority arasındaki işbirliğine katılmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Kuralları tamamen karşılıyor

Kenya Ports Authority CEO’su ve Genel Müdürü Rashid Kassim Salim da, “120 ton çekiş gücüne sahip römorkörümüz SOLAS ve IACS kurallarını tamamen karşılıyor. Yeni römorkörün denizcilik sektörümüze sağlayacağı güçle limanlarımız daha aktif olacak” dedi.

Römorkörün özellikleri

Uzunluk : 42 metre
Genişlik : 16 metre
Derinlik : 7.2 metre
Çekiş gücü : 120 ton


Bunları da beğenebilirsin