Denizcinin anasayfası

Med Marine’den üç teslim birden

Med Marine, İspanya ve Nijerya için inşa ettiği bir römorkör ve iki pilot botu teslim etti.

Med Marine, İspanyol operatör Remolques Gijoneses için inşa ettiği MED-A2575 serisi römorkörü teslim ettti. Römorkör, operatör firmanın Gijón operasyonlarında kullanılacak.

Robert Allan’ın RAmparts 2500W tasarımı üzerine oturtulan MED-A2575 serisi 60, 70 ve 75 ton olmak üzere farklı çekiş güçleri sunabiilyor. Liman içinden eskort görevlerine kadar başarıyla kullanılabilen römorkör, Med Marine’in de en çok tercih edilen gemileri arasında yer alıyor.

Römorkörün özellikleri

Uzunluk : 25,20 metre
Genişlik : 12 metre
Derinlik : 4,60 metre
Çekiş gücü  70 tons
Hız : 12 knots

Bir teslimat da Nijerya’ya 

Öte yandan Med Marine ve IBK Ltd’nin Kasım 2020’de imzaladığı sözleşmeye göre inşa edilen iki pilot botu da Lagos’ta kullanılmak üzere Nijerya Liman İdaresi’ne teslim edildi.

Kız kardeşler PC OBONOMA ve PC BADARIYA olarak adlandırıldı.

Med Marine İş Geliştirme Uzmanı Can Cicioğlu, “Nijerya Liman İdaresi’ne MED-P16 sınıfı iki pilot botu teslim etmekten dolayı çok mutluyuz. Yüksek kalite botları teslim etme sürecine kadar gösterdikleri işbirliği için IBK Ltd ve Nijerya Liman İdaresi’ne teşekkür ederiz. İşbirliğimizin süreceğini umutuyoruz” dedi.

Camarc tarafından tasarlanan alüminyum botlar 16.50 metre uzunluğunda ve 4.8 metre genişliğinde. 22 knots hıza ulaşabilen botlar, iki mürettebat ve altı pilot taşıyabiliyor.


Bunları da beğenebilirsin