Denizcinin anasayfası

Navtek’in yeni ZEETUG’ları gün sayıyor

Navtek’in devrim niteliğindeki ZEETUG serisi tamamen elektrikle çalışan römorköründen 2.si olan Gisas Power II, denize açılmak için gün sayıyor.

Navtek tarafından tasarlanan ve dünyanın ilk sıfır emisyonlu römorkörü olan ZEETUG’dan sonra anlaşması yapılan 3 yeni römorkörden NV717 nolu römorkör denize açılmak için gün sayıyor.
Navtek’in devrim niteliğindeki ZEETUG serisi tamamen elektrikle çalışan sıfır emisyonlu römorköründen 2.si olan Gisas Power II, yıl sonu itibariyle denize açılıyor.

Tasarımı Navtek’e ait ZEETUG adlı römorkörler, GİSAŞ & NAVTEK BOATYARD’da (ZEETUG FACTORY) Türk Loydu kurallarına göre inşa ediliyor.

Navtek Deniz Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Ferhat Acuner, sıfır emisyonlu Gisas Power II römorkörünün yakında denize açılacağı müjdesini verdi.

Dünyanın ilk şarjlı ve tamamen elektrikli römorkörü ZEETUG30, 2020 başında GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş.’ye teslim edilmişti. Navtek’in tasarladığı ve International Tug & Salvage Magazine’in oylamasında en iyi römorkör seçilen ve dünyanın ilk sıfır emisyonlu römorkörü olan GİSAŞ POWER’la, ikisi 30 ton çekiş gücüne ve biri 45 ton çekiş gücüne sahip olmak üzere üç yeni (NV719, NV717 , NV720) römorkör anlaşması daha yapılmıştı.

Yapım aşamasında sona gelinen NV719, NV717 , NV720 proje nolu sıfır emisyonlu römorkörlerin; 2022 sonu 2023 yılı başında GİSAŞ’a teslim edilmesi bekleniyor.


Bunları da beğenebilirsin