Denizcinin anasayfası

Nordviolet ilk uğrağını Kumport’a yaptı

BSX Servisi'nin ‘Nordviolet’ isimli gemisi, ilk uğrağını Kumport'a yaptı.

Türkiye’nin en büyük üç konteyner limanından biri olan Kumport’a Milaha’nın Avrupa’ya ilk konteyner servisi olan Blacksea Express Servisi’nin ‘Nordviolet’ isimli gemisi ilk uğrağını yaptı. Gemi, Türkiye’den sonraki seferini Poti’ye yapacak.

Katar merkezli denizcilik şirketi Milaha’nın Karadeniz-Akdeniz hattında işletmeye başladığı Blacksea Express Servisi’nin (BSX) “Nordviolet” isimli gemisi, Kumport Limanı’na ilk uğrağını gerçekleştirdi.

Servis Pire, Kumport, Poti ve Novorossiysk limanları arasında müşterilerine haftalık hizmet verecek.

170 metre uzunluğunda, 28 metre genişliğinde olan gemi, Türkiye’den sonraki seferini Poti’ye yapacak.

Kumport ve Milaha yetkilileriyle gerçekleştirilen gemi ziyareti sırasında Kumport CEO’su Özgür Soy tarafından gemi kaptanına teşekkür plaketi verildi.

“Karadeniz’deki varlığımız güçlenecek”

Milaha İcra Kurulu Başkanı Abdulrahman Essa El Mannai, yeni sundukları BSX servisinin şirketin yeni pazarlarla genişleme stratejisindeki başarısını gösterdiğini vurgulayarak “Bu servis Karadeniz bölgesindeki varlığımızı güçlendirirken Akdeniz’e olan erişimimizi de genişletiyor” demişti.

Katarlı denizcilik şirketi, filosundaki tanker, römorkör ve konteyner tipi gemilerle bölgesindeki en güçlü oyuncular arasında yer alıyor.


Bunları da beğenebilirsin