Denizcinin anasayfası

Novumare Teknoloji’den uluslararası işbirliği

İnsansız ve yenilikçi denizcilik teknolojilerinin öncü şirketlerinden Novumare ve Finlandiyalı Kindhelm arasında işbirliği anlaşması yapıldı.

Denizcilik sektörüne yönelik yenilikçi çözümler sunan, müşterilerinin Ar-Geihtiyaçlarını ileri teknoloji çerçevesinde karşılayan ve dijitalleşme çalışmaları ile dikkat çeken denizciliğin yenilikçi şirketlerinden Novumare ile çeşitli AR-GE projeleriyle Türkiye’de teknoloji geliştirmek için adımlar atan Finlandiya merkezli yüksek teknoloji şirketi Kindhelm arasında çeşitli insanlı/insansız araçlarda kullanılmak üzere yenilikçi navigasyon sistemlerigeliştirilmesi konusunda işbirliği gerçekleştirildi.

Novumare Technologies şirketi Yönetim Direktörü Ömer Berkay Dağlı ile Kindhelm şirketi Genel Müdürü Miika SamuelI HONEN’in imzalarını attıkları işbirliği ile, uluslararası işbirliği ile yenilikçi ve mevcut sistemlerden daha verimli navigasyon sistemleri geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu çerçevede Kindhelm Türkiye Genel Müdürü Hayri Özturan; “Novumare ile birlikte attığımız bu adım ile yürütülecek tüm ortak çalışmaların yanında özellikle ülkemizde öncü nitelikte olacak su altı navigasyon sistemlerine yönelik katma değerli çalışmalar sayesinde insansız su altı cihazları, denizaltılar ve offshore tesislerinin ihtiyaç duyduğu konumlandırma ekipmanları yerli imkanlarla geliştirilebilecek.” Sözleriyle anlaşmanın stratejik önemine değindi. Novumare Yönetici Direktörü Ömer Berkay Dağlı, “Şirketimizin kuruluş kültüründe yer alan paylaşımcı ve ortak çalışma anlayışımızın en önemli yansımalarından biri olan bu uluslararası işbirliği sayesinde hem ülkemizde konumlandırma ekipmanları konusundaki çalışmalara öncü olmak hem de denizcilik, insansız teknolojiler ve savunma sanayi sektörlerimize katma değerli ürünler sunarak yerli teknoloji geliştirme yetkinliklerimizi zenginleştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Kindhelm ve Novumare Technologies bu işbirliği sayesinde yerel ve özellikle global müşterilerinin çeşitli konumlama ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirilecek. Bu kapsamda özellikle insansız ve otonom teknolojilerin geliştiği günümüzde önem kazanan doğru konum ve hareket bilgilerine sahip olma ihtiyaçlarının verimli ve yenilikçi yöntemlerle karşılanması amaçlanıyor.


Bunları da beğenebilirsin