Denizcinin anasayfası

Nusret mayın gemisi kapılarını vatandaşlara açtı

Gölcük Tersanesi Komutanlığında aslına uygun ve birebir inşa edilen TCG Nusret Müze Gemisi, Şehir İskelesinde Bandırmalı ziyaretçilerini ağırlıyor.

TCG Nusret N-16 mayın gemisi, Bandırma Limanı’na demirledi. Gemi, sabah saatlerinde vatandaşların ziyaretine açıldı. Yoğun olarak öğrencilerin ilgi gösterdiği gemide öncesi öğrencilere gemi hakkında bilgilendirme yapıldı, daha sonra da gemide sinevizyon gösterimi yapıldı. Gruplar halinde güverte gezildi.

Mürettebatı ile birlikte Bandırma limanına demir atan TCG Nusret N 16 Mayın gemisi, aslı değil ancak aslına bire, bir uygulanarak 2011 de Gölcük tersanesinde inşa edildi. TCG Nusret Mayın gemisinin fiziki projesi ile 1915 kahramanı Nusret mayın gemisi ile birer, bir benzerlikle kalmayıp, geçmişi günümüze aktaran müze özelliği ile 1915’i günümüze taşıyor.

Mürettebatı ile birlikte Bandırma limanına demir atan TCG Nusret N 16 Mayın gemisi, aslı değil ancak aslına bire, bir uygunlarak 2011 de Gölcük tersanesinde inşa edildi. TCG Nusret Mayın gemisinin fiziki projesi ile 1915 kahramanı Nusret mayın gemisi ile birer, bir benzerlikle kalmayıp, geçmişi günümüze aktaran müze özelliği ile 1915’i günümüze taşıyor.

Delmar Safety

41 metre boyunda ve 6 metre eninde olan Nusret Mayın Gemisinin 15 personeli bulunuyor. Geminin, haziran ayında 16 gün süreli İzmir limanlarını ziyaret edeceği belirtildi.


Bunları da beğenebilirsin