Denizcinin anasayfası

Oksijen taşıyan gemilere limanlar bedava

Pandemiden dolayı oksijen kıtlığı yaşanan Hindistan'da, oksijen taşıyan gemiler limanlarda ücret ödemeyecek

Hindistan, pandemiden dolayı oksijen kıtlığı ile karşı karşıya kalırken, hükümet çoğu büyük limanı oksijen taşıyan gemiler için tüm ücretlerden feragat etmeye yönlendirdi.

Limanlar, Denizcilik ve Su Yolları Bakanlığına göre, feragat edilecek ücretler gemiyle ilgili ücretleri, depolama ücretlerini ve diğer ilgili vergileri içeriyor.

Ayrıca oksijen taşıyan gemilere limanlara girişte öncelik tanınacak. Ayrıca tıbbi sınıf oksijen taşıyan gemilerin yanısıra, oksijen tankı oksijen şişesi, oksijen jeneratörleri, oksijen tüpleri ve ilgili tıbbi ekipman üretiminde kullanılacak çelik boruları taşıyan gemiler Hindistan limanlarında vergi muafiyeti alacak.

Delmar Safety

Karar, şimdilik üç ay geçerli olacak ancak bu uygulama uzatılabilecek. Hindistan Denizcilik Bakanlığı, liman başkanlarından bu operasyonları kişisel olarak denetlemelerini ve gümrük yetkilileriyle birlikte çalışarak oksijen kargosuna öncelik kazanmasını sağlamalarını istedi.

Gemilerin diğer kargolarla birlikte kısmen oksijen içerdiği durumlarda, gemideki oksijenle ilgili kargodan yine ücret alınmayacak.


Bunları da beğenebilirsin