Denizcinin anasayfası

Optimarin, USCG’dan ‘’holding time’’ için revize onay aldı

Optimarin Balast Sistemi (OBS), Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenliği'nden (USCG) revize holding time onayı aldığını duyurdu.

Optimarin, USCG holding time için gerekli bekletme süresini 72’den 24 saate indirirken, revize USCG sertifikası, balast suyu arıtımı (BWT) ile balast arasındaki zamanın önemli ölçüde azalması ve ABD’deki kısa sefer rotaları için optimize edilmesine olanak sağlıyor.

Testten önce tüm hücrelerin aktif olmadığından emin olmak isteyen USCG, bunun için çevre dostu UV sistemleri için islah sonrası bekletme süresini şart koşuyor.

Delmar Safety

Optimarin’in güçlü UV lambaları bu aşamada devreye giriyor ve holding time süresi düşürerek, gemiye daha fazla süre kazandırıyor.

Amaç : optimal verimlilik

Optimarin CEO’su Tore Andersen, “Optimarin, USCG tarafından onay alan ilk sistemdi ve şimdi UV sistemler içinde en az süre tutma(holding time) özelliğine sahip ilk firma. Bu revize onay ABD limanlarında sefer yapan gemi sahipleri için büyük kolaylık sağlayacak. Üç gün bekletme süresine(holding time) sahip sistemleri kullanan gemiler için islah edilmiş suyu limandayken 72 saatten önce basma yasağı vardır. Bu durum gemilerin demir sahasına çıkmasına veya kısa seferlerde operasyon işlemlerinin durmasına neden olur. Optimarin’in saatte 50 metreküpten (50m3/saat) saatte 3 bin metreküpe (3.000m3/saat) kadar olan bütün sistemleri USCG sularında optimal verimlilik için en uygun sistemdir” dedi.

Market Pozisyonu

OPTIMARIN’in piyasada kanıtlanmış başarısı, 500’den fazla kurulum, yaklaşık 250’si retrofit olmak kaydı ile 2019 yılı için yeni bir seviyeye ulaşmayı vaat ediyor. BWT uzmanının sipariş defteri şu anda 2018 yılına göre beş kat artış gösterdi ve 700 sistemden fazla satış gerçekleştirildi.

Türkiye distribütörlüğünü İLKFER Grup firmasının üstlendiği Optimarin’in, IMO ve USCG uyumluluğunun yanı sıra, Optimarin ABS, BV, DNV ‐ GL, LR ve MLIT Japonya gibi class kuruluşları tarafından da onaylı sistem olduğu bildiriliyor.

Optimarin’in mevcut müşterileri arasında Royal Caribbean International, Beşiktaş Denizcilik, İstanbul Tersanesi,Fednav, GulfMark, Hapag Lloyd, Armona Tanker, Matson Navigasyon, Evergreen, McDermott, Danimarka Donanması, MOL, Seatruck, Turkon-Kaşif Denizcilik, Technip ve Hollanda Kraliyet Donanması gibi büyük filolar bulunuyor.


Bunları da beğenebilirsin