Denizcinin anasayfası

Özgüç: Offshore platformlarını Türkiye’de yapmalıyız

Türkiye’nin yerli ve milli tek klas kuruluşu olan Türk Loydu tarafından düzenlenen 5 günlük Offshore eğitimi tamamlandı.

Türk Loydu tarafından düzenlenen ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Özgüç, tarafından verilen Offshore eğitimi başarıyla tamamlandı.

Türk Loydu’nun düzenlediği eğitime ilgi yoğun oldu. 5 gün devam eden Offshore eğitiminde özellikle Türkiye karasularında enerji aramalarında kullanılacak ekipmanların yerli ve milli olmasına vurgu yapıldı ve ilk hedefimizin açık deniz yapılarının (offshore platformlarının) ve ekipmanların Türkiye’de üretilmesinin önünün açılması oldu.

Delmar Safety

İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Özgüç, Türk Loydu’nun böylesine önemli bir eğitimi düzenlemesinden duyduğu memnuniyeti belirtirken ”Türkiye denizlerinde yapılan yapılan aramaların sonucunda bulunan ve bulunacak rezervlerin yeterlilik kapasitelerine göre, buralarda kullanılacak açık deniz yapılarının (offshore platforms) ve ekipmanların Türkiye’de üretilmesi ilk hedef olacak ve bu bizim sektörümüze üst seviyede bir aşama kazandıracak” açıklamasını yaptı.

Türk Loydu tarafından düzenlenen ve İTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Özgüç tarafından verilen Offshore eğitiminde Türk Loydu Genel Müdürü Lütfü Savaşkan, Vasıflandırma ve Eğitim Müdürü Erdal Gedikoğlu ve Kalite Müdürü Aydın Gürbüz hazır bulundu.


DM Group
Bunları da beğenebilirsin