Denizcinin anasayfası

PARDUS’tan İTÜ MTAL’ye ziyaret

Milli işletim sistemi PARDUS Projesi Yürütücüsü Dr. Cengiz Çelik, İstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini (MTAL) ziyaret etti.

Dr. Çelik PARDUS kullanılan İTÜ MTAL laboratuvarlarında incelemeler yaptı. Öğrenciler ile de sohbet eden Çelik öğrencilerin sorularını cevapladı. PARDUS ekibi olarak eğitimde teknolojik yenilikleri yakından takip etme amaçları doğrultusunda PARDUS ve Açık Kaynak teknolojilere verdiği önem ile öne çıkan İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine teşekkür etti. Dr. Çelik ile okul yönetimi, devam eden iş birliğimizi gelecekte daha da üst seviyeye çıkaracak şekilde istişarelerde bulundu. İleride kullanıcı ve ürün geliştiricilere yönelik yeni eğitimler yapılması konusunda kararlar alındı. Toplantıda dijitalleşen dünyada açık kaynak ürünlerin kullanımının ülkelerin bağımsızlıklarında son derece önemli olduğunu dile getirildi.

Okul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros da nesnelerin birbirleri ile artarak haberleşmeye devam edeceğini ve bunun için iyi yetişmiş yazılım yapacak insan kaynaklarının erken yaşlarda meslek liselerinde yetiştirilmesinin ülkemiz adına son derece sevindirici olduğunu vurguladı.

 


Bunları da beğenebilirsin