Denizcinin anasayfası

Pearl Naval tam yol ileri

Pearl Naval, Uzak Doğu'da gemi inşa denetim projelerine hız kesmeden devam ediyor.

6 yıldır tam kapsamlı teknik ve ticari hizmetler sunan Pearl Naval, özellikle yurtdışındaki faaliyetlerine yoğunlaşmayı hedefliyor.

Halen Çin’de devam eden 2 + 2 gemi inşaa denetim projelerinde bir gemileri kızağa konan ve ikinci gemilerinin de saç kesimi yapılan Pearl Naval, özellikle pandemi döneminde Uzak Doğu’da gemi inşa denetim ekibi kurmanın zorluğunu bölgedeki bağlantılı ofisleri aracılığı ile aştı.

8 kişilik gemi gemi inşa denetim ekibi ile hizmetlerine devam eden Pearl Naval, aynı zamanda filosuna yeni katılan genel kargo gemilerini de Kore ve Vietnam’dan teslim aldı.

Krizleri fırsata çeviriyoruz

Hali hazırda yeni projelere özellikle Kore’de devam edeceklerini belirten Pearl Naval Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Başmühendis Gürhan Burak Alkoç, yüzü aşkın gemi inşaat projesi yönetmenlerinin avantajına ek olarak Çin’deki tam kapanma ve Şangay’daki lojistik krizlerindeki fırsatları da avantaja çevirdiklerini, bu noktada imalatların hızını artırdıklarını ifade etti.

Filo gemilerinde Türk personel istihdamı konusunda çalışmalarına devam ettiklerini de belirten Alkoç, denizcilik sektörü ile bağlantılı diğer alanlarda da yeni birlikteliklere yelken açıklarını ve merkez ofislerinde 50 kişilik tecrübeli kadro ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.


Bunları da beğenebilirsin