Denizcinin anasayfası

Pearl Naval’dan büyük Türk mürettebat hamlesi

Pearl Naval Group, işletmesini aldığı 20 gemide çalıştırılmak üzere Türk gemi insanı aradığını duyurdu.

Pearl Naval Ship Management’ı da bünyesinde bulunduran Pearl Naval Group, filolarına yeni katılan Alman armatör ve yatırım şirketinin 20 adet konteyner ve supramax kuru yük gemileri için Türk mürettebat arayışına başladığını duyurdu.

Halen, dördü kendilerine ait olmak üzere, yönetimlerinde15 gemi bulunan, 20 gemi ile beraber 35 gemilik bir filoya ulaştıklarını belirten Pearl Naval’ın kurucusu Başmüh. Gürhan Burak Alkoç, tüm bu gemilerdeki yabancı personelleri kademeli olarak tamamen Türk mürettebat ile değiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Savaş nedeniyle öne çıkıyoruz.

Delmar Safety
Başmüh. Gürhan Burak Alkoç

İlk aşamada 100 kişinin başvurusunu karşılayabilecek durumda olduklarını belirten Alkoç, “Teknik ve mürettebat işletmelerini yaptığımız gemileri kademeli olarak Türk mürettebat ile en kısa sürede donatmak hedefindeyiz. Şu an ağırlıklı olarak yeni inşa projemizle birlikte, yaklaşık 250 Türk personele istihdam sağlamaktayız. Bu sebeple İstanbul’daki 4. ofisimizi açtık. Öncelikle zabitan, ardından da tüm personelle toplam 500 Türk denizci meslektaşımıza istihdam hedefindeyiz. Özellikle Ukrayna’da üzülerek takip ettiğimiz savaş nedeniyle Türk gemi insanları daha da ön plana çıkacak ” dedi.


Bunları da beğenebilirsin