Denizcinin anasayfası

Pendik’te pes dedirten kaza

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası ( GEMİMO ) Yönetim Kurulu Başkanı ve İLKFER Kurucu Ortağı Müh. Feramuz Aşkın bu akşam saatlerinde trafik kazası geçirdi. Aşkın’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Denizcilik Dergisi’nin edindiği bilgiye göre Aşkın, bu akşam üstü saatlerinde Pendik’te otomobiliyle seyir halinde iken yol kenarından bir araca kaya geliyor. Kaportasına kaya düşen araç aniden sağa kırınca Aşkın’ın otomobili çarpıyor.

Buraya kadar Türkiye’de “şaşırtmayan” trafik kazası gibi olayın ardından bambaşka bir cehalet çıktı.

Delmar Safety

Karakol kayıtlarına da yansıyan olaya göre Sabiha Gökçek Havaalanı’ndan beri otomobilleriyle kapışan iki şoförden Fırat B., havalanını E-5’e bağlayan yolda kenara çekerek viyadük inşaatında beklemeye başlıyor. Tam bu sırada diğer şoför Engin O. gelirken de yolun ortasında dikilerek elindeki kocaman kayayı otomobile fırlatıyor. Kaya önce aracın kaportasına çarpıyor, ardından ön camdan içeriye giriyor. Engin O. ise kayadan kaçınmak için sağa kırınca, Feramuz Aşkın yönetimindeki otomobil sağ yandan vuruyor.

Müh. Feramuz Aşkın

Denizcilik Dergisi’ne konuşan aşkın, bölgede inşaat olduğu ve ileride elinde kaya ile bekleyen Fırat B.’yi gördüğü için hız kestiğini aksi taktirde daha büyük bir kaza yaşanabileceğini söyledi.

Öte yandan tarafların Fırat B. ile Engi O.’nun birbirlerinden şikayetçi olmaları üzerine karakola gittikleri ve orada barışarak ayrıldıkları öğrenildi.

Denizcilik Dergisi olarak Feramuz Aşkın’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.


Bunları da beğenebilirsin