Denizcinin anasayfası

PN MİLGEM 3’üncü Proje Gözden Geçirme toplantısı yapıldı

Türkiye ile Pakistan arasındaki savunma iş birliklerinden biri olan PN MİLGEM Projesi’nde Pakistan heyeti ve ASFAT A.Ş. yöneticileri bir araya geldi.

Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için dört adet MİLGEM Korveti’nin inşasını kapsayan PN MİLGEM Projesi’nin 3’üncü Proje Gözden Geçirme Toplantısı İTK ASFAT binasında, Pakistan Deniz Kuvvetleri 2’nci Başkanı Koramiral İmran Ahmed ve beraberindeki heyetin katımlarıyla gerçekleşti.

Toplantıda projenin detaylarını ve ilerleme sürecini konuşan taraflar, pandemi sürecine rağmen projenin takviminde ilerlediği ve planlamada bir aksama görülmediğini teyit etti.

PN MİLGEM 3’üncü Proje Gözden Geçirme Toplantısı İTK ASFAT Binasında, Pakistan Deniz Kuvvetleri 2’nci Başkanı Koramiral İmran Ahmed ve beraberindeki heyetin katımlarıyla gerçekleşti. Pandemiye rağmen projenin takviminde ilerlediği ve planlamada bir aksama görülmediği teyit edildi.

Delmar Safety

ASFAT A.Ş toplantıyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“PN MİLGEM 3’üncü Proje Gözden Geçirme Toplantısı İTK ASFAT Binasında, Pakistan Deniz Kuvvetleri 2’nci Başkanı Kora. İmran Ahmed ve beraberindeki heyetin katımlarıyla gerçekleşti. Pandemiye rağmen projenin takviminde ilerlediği ve planlamada bir aksama görülmediği teyit edildi.”

PN MİLGEM Projesi

Pakistan Donanması’na teslim edilecek korvetlerden ikisinin üretimi İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda, diğer ikisinin üretimi ise Pakistan’ın Karaçi Tersanesi’nde ASFAT A.Ş. ana yükleniciliğinde gerçekleştiriliyor.

PN MİLGEM Projesi kapsamında Karaçi Tersanesi’nde üretilen dördüncü MİLGEM Korveti kızağa konuldu.

Program kapsamında ilk gemi 54’nci ayda, ikinci gemi 60’ncı ayda, üçüncü gemi 66’ncı ayda, son gemi ise 72’nci ayda tamamlanması planlanıyor.

İlk korvet 2023 yılında Türkiye’de, son korvet ise 2025 yılında Karaçi’de teslim edilerek, Pakistan Deniz Kuvvetleri’nde göreve başlayacak.


Bunları da beğenebilirsin