Denizcinin anasayfası

QTerminals Antalya’ya yeni sertifika

QTerminals Antalya, Bureau Veritas ve Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından Green Check Altın Seviye Sertifikası ödülüne layık görüldü.

Ticari yük ve kruvaziyer limanı olan QTerminals Antalya, 2019 yılında küresel ısınmayı önlemeye yönelik projeleriyle TSE’den İklim Dostu Kuruluş sertifikasını alan ilk liman olmuştu.

ECOPORTS PERS, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve ISO 14064 Sera Gazı Envanteri Yönetimi gibi sertifikalara sahip olan QTerminals Antalya; Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından uygulamaya alınan kriterlere uyum sağlayarak, 2020 yılında Sıfır Atık Belgesi’ni de alarak önemli bir başarıya imza attı.

QTerminals Antalya, çevresel sorunlara yönelik sürdürülebilir çözümler bulmak amacıyla geliştirdiği projeler için bu kez de Bureau Veritas ve Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından, Green Check (Yeşil Kontrol) Altın Seviye Sertifikası ile ödüllendirildi.

 

İklim dostu kuruluşuz

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “TSE’den 2019 yılında aldığımız “İklim Dostu Kuruluş” unvanımızı koruyarak, geçen yıl itibariyla belgemizi de yenilemiş olduk. Çevremizi korumaya yönelik adımlar atmaya devam ediyoruz. QTerminals Antalya, Bureau Veritas tarafından bir ödüle daha layık görülmüş oldu. Green Check çalışmalarını başarı ile gerçekleştirerek Altın Ödül’ü kazanmış olduk. QTerminals Antalya olarak çevre, iklim, yenilenebilir enerji çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

 

 


Bunları da beğenebilirsin