Denizcinin anasayfası

Sanmar Albatros’u teslim etti

SAAM Towage'in yeni römorkörü Callao Limanı'nda çalışacak.

Sanmar Shipyard, SAAM Towage’a sattığı Boğacay XLII adlı römorkörü teslim etti. Adı Albatros olarak değiştirilen RAmparts 2400SX sınıfı römorkör Lima’nın başkenti Peruvian’ın yakınlarındaki Callao Limanı’nda Valkyria adlı römorkörle beraber çalışacak.

Sanmar’ın yakın zamanda teslim ettiği Valparaiso adlı römorkör de halen SAAM tarafından Panama operasyonunda kullanılıyor.

SAAM Towage Teknik Müdürü Pablo Caceres, Callao Limanı’nda kullanmamız için gerekli özellikleri sahip ve yüksek kalite ile inşa edilmiş römorkörü almaktan dolayı mutluyuz. Operasyonlarımız için kendini kanıtlayan Albatros’un özellikleri ön plana çıkmasını sağlıyor” dedi.

Delmar Safety

24.4 metre uzunluğunda, 11.25 metre genişliğindeki Albatros, 70 ton çekiş gücüne sahip ve 13 knots hıza ulaşabiliyor.

Sanmar Ticari Direktörü Rüçhan Çıvgın ise SAAM’ın teknoloji harikası römorkör için bir kere daha Sanmaar’I tercih etmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Peru operasyonlarında başarılar diliyoruz. Boğaçay sınıfı römorkörlerimiz kompakt tasarımın sağladığı manevra kabiliyetini güç ve kuvvetle birleştiriyor. Bu römorkörlerimiz dünyanın dört bir tarafında büyük ilgi görüyor” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin