Denizcinin anasayfası

SANMAR, SAAM Palenque’yi teslim etti

SAAM Towage, SANMAR'dan satın aldığı üçüncü römorkörü Panama operasyonlarında kullanacak.

SANMAR Shipyard, hem Atlantik hem de Pasifik kıyılarındaki neredeyse tüm limanlarda faaliyet gösteren SAAM Towage’ye üçüncü teslimatını yaptı. SAAM Palenque ismi verilen 24.4 metrelik RAmparts 2400SX bundan böyle Panama’daki operasyonlarda görev alacak.

SAAM Towage daha önce SANMAR’dan iki römorkör satın almıştı. Operasyonlarını Peru’ya da genişleten SAAM Towage’nin adresi yine SANMAR oldu. SANMAR’ın İzmir’deki operasyonlarında görev yapan 24.4 metrelik RAmparts 2400SX’i satın alan SAAM Towage römorköre SAAM Palenque ismini verdi. SANMAR tarafından hazırlanan römorkör Panama’da yeni görevine başladı. SAAM Palenque’nin kardeşi Albatros halen Peru’da, SAAM Valparaiso ise Panama’da başarıyla çalışmayı sürdürüyor.

Çok amaçlı hizmet

Robert Allan tasarımıyla üretilen RAmparts 2400SX serisi SAAM Palenque’nin boyu 24,4 m, eni 11,25 m, yüksekliği ise 5,6 m. İki Caterpillar 3516C ana motorla yürüyen SAAM Palenque 72 tonluk etkileyici bir çekme kuvvetine ve 12,5 knot azami hıza ulaşabiliyor. FiFi 1 sınıfı römorkör söndürme amaçlı saatte 2 bin 700 m3 su püskürtebiliyor.

Altı mürettebat görev yapıyor

SAAM Palenque’nin güverte üzerinde kaptan ve başmühendis kamaraları ile yemekhane, salon, mutfak ve duşlu tuvaleti ve güverte altında iki adet çift kişilik kamarası bulunuyor. SAAM Palenque böylece 6 mürettebat için konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Hedeflerimizi gerçekleştirecek

SAAM Towage Teknik Yöneticisi Pablo Caceres SAAM Palenque ile ilgili şunları söyledi :

“SAAM Towage olarak, Panama operasyonlarımızda ilgili müşterilerimizin beklentilerine mükemmel şekilde uyan bu yüksek kaliteli, etkin bir şekilde tasarlanmış ve iyi donanımlı römorkörün piyasaya sunulmasından büyük gurur ve memnuniyet duyuyoruz. SAAM Palenque’yi PPC Cristobal Konteyner Terminali’ndeki operasyonlarımıza ayıracağız. SAAM Palenque kesinlikle hedeflerimizi gerçekleştirecek.”

Dünyanın dört bir yanında

Sanmar Denizcilik Ticaret Direktörü Rüçhan Çıvgın ise, “ Sanmar olarak her zaman müşterilerimizle güvene dayalı, uzun süreli ilişkiler kurmayı hedefliyoruz ve SAAM’ın bir kez daha bizleri tercih etmesi oldukça memnun edici. RAmparts 2400SX tasarımı römorkörlerimiz kompakt yapılardaki römorkörlerin manevra kabiliyetine sahip ama aynı zamanda daha büyük römorkörlerin kuvvetinde olduğu için fazlasıyla popülerdir. Bütün dünyadaki operatörler tarafından büyük ilgi görmekteler” dedi.

SAAM PALENQUE ABS, A1, Towing Vessel, AMS, ABCU, UWILD, Unrestricted Service, Fire Fighting Vessel 1 notasyonlarına sahip.


Bunları da beğenebilirsin