Denizcinin anasayfası

Sanmar, Seaspan’a ikinci römorkörü de teslim etti

Sanmar Shipyard'ın Kanadalı Seaspan'a teslim ettiği Boğaçay XI da görevine başladı.

Sanmar Shipyard, 2016’da inşa ettiği ve geçen sene Kanadalı Seaspan’a sattığı Boğaçay XI adlı römorkörü teslim etti. Adı Seaspan Harrier olarak değiştirilen römorkör, ülkenin batı sahillerine çalışacak. Sanmar’ın Seaspon’a sattığı Boğaçay Vlll ise Seaspan Raptor adını alarak geçen senenin sonlarında çalışmaya başlamıştı.

75 ton gücünde

24.4 metre uzunluk, 11,25 metre genişlik ve 5.7 metre derinliğe sahip olan römorkörler  75 ton çekme gücüne sahip. Kanadalı Robert Allan tasarımını taşıyan römorkörler, manevra kabiliyetinin yanısıra performans stabilitesi ile de dikkat çekiyor. Römorkörler, ABS, +ABCU, +A1, +AMS, Towing Vessel, UWILD ve QR klaslarına sahipler.

Delmar Safety

Kanadalı operatör daha önce de Sanmar’dan 70 ton çekme gücüne sahip Seaspan Kestral, Seaspan Osprey, Seaspan Eagle ve Seaspan Raven isimli römorkörleri satın almıştı.

“İşbirliğimiz artarak devam ediyor”

Sanmar Pazarlama Direktörü Rüçhan Çıvgın, “Bu römorkörler performans ve verimlilik açısından etkileyici römorkörler. Son derece yüksek tasarım ve donanım standartlarına sahip olan bu römorkörlerimiz, uzun yıllardır iyi bir iş ilişkisi izinde olduğumuz Seaspon’un filosuna eklenmesinde dolayı mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimiz ile işbirliklerimizin artarak devam etmesi bizim için memnuniyet verici” dedi.


Bunları da beğenebilirsin