Denizcinin anasayfası

Sanmar Terminal XXIX İtalya yolunda

Sanmar Shipyard, son teslim ile beraber İtalyan Rimorchiatori Napoletani'ye beş römorkör satmış olacak.

Sanmar Shipyard, yüksek performanslı Terminal serisi, ASD RAstar 2800 römorkörü Terminal XXIX’i Mayıs 2021’de İtalyan operatör Rimorchiatori Napoletani’ye teslim edecek. Yeni römorkör, Mayıs 2020’de yine Napoli’ye teslim edilen römorkörün kız kardeşi olacak.

Sanmar daha önce de aynı operatöre 50 ton çekiş gücüne sahip RAmparts 2200, 75 ton çekiş gücüne sahip RAmparts 2400SX ve 80 ton çekiş gücüne sahip RAstar 2800 römorkörleri teslim etmişti.

Güçlü ve çok amaçlı

 

Delmar Safety

28.2 metre uzunluk, 12.6 metre genişlik ve 5.3 metre drafta sahip olan Sanmar Terminal XXIX iki tane Caterpillar 3516 C HD ana makineye sahip. 14 knot hız ulaşabilen Sanmar Terminal XXIX, 82 ton çekiş gücüne sahip.

Ff1 yangın söndürme sistemine sahip olan Sanmar Terminal XXIX’in güçlü ve çok amaçlı bir römorkör olduğunu belirten Sanmar Shipyard Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Gürün, “Rimorchiatori Napoletani’deki arkadaşlarımızın filolarına ikinci bir Terminal sınıfı römorkör eklemeye karar vermelerinden çok mutluyuz. Bu römorkörle beraber Rimorchiatori Napoletani filosunda Sanmar tarafından inşa edilmiş toplam beş römorkör olacak” dedi.

 


Bunları da beğenebilirsin