Denizcinin anasayfası

Sefine’den tersanede ölüm açıklaması

Sefine Tersanesi'nden, yüksekten düşerek hayatını kaybeden işçiyle ilgili açıklama yapıldı.

İHA’nın haberine göre, Yalova’nın Altınova ilçesinde Sefine Tersanesi’nde sabah meydana gelen iş kazasında bakım için tersaneye getirilen bir gemide yıkama çalışması başlatıldı. Bu esnada K.K. (35) adlı işçi dengesini kaybederek yüksekten düştü. Olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin yaptığı ilk kontrolde şahsın hayatını kaybettiği tespit edildi. Olayla ilgili savcı da tersaneye gelerek inceleme yaptı. İncelemenin ardından işçinin cenazesi Yalova Devlet Hastanesi morguna gönderildi. K.K’nin Samsunlu olduğu ve Yalova’nın Subaşı bölgesinde yaşadığı öğrenildi.

Yasak bölgede bulunuyordu

Sefine Tersanesi’nde acı olayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı :

Delmar Safety

“Tersanemizde gerçekleşen iş kazasıyla ilgili olarak, olayın gerçekliği ve kamuoyunu bilgilendirmek adına, olayın oluş şekline ilişkin aşağıdaki bilgilendirmenin yapılması gerekli görülmüştür.

Müteveffa işçi, gemi bacasının yıkanması esnasında değil, bu çalışma bittikten sonra ve de çalışma alanın dışında ve şeritle girilmesi yasaklanmış kapalı bir mahalde, kendi dikkatsizliği sonucu olarak yüksekten düşmesi sonucu maalesef vefat etmiştir. Tersanede her iş için çalışma mahalli belirlenmekte ve çalışma izin belgesi düzenlenmektedir. Müteveffa işçinin çalışma alanının dışında neden bulunduğu ve düştüğü soruşturulmaktadır.

Meydana gelen olaydan dolayı son derece üzgünüz”


Bunları da beğenebilirsin