Denizcinin anasayfası

Şehir Hatları Sinem Serhan Dedetaş’a emanet

İBB Şehir Hatları Genel Müdürlüğü’ne Sinem Serhan Dedetaş atandı.

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası (GMO) Yönetim Kurulu Eski Başkanı Sinem Serhan Dedetaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Dedetaş, yeni görevini Yakup Güler’den devralacak.

Sinem Serhan Dedetaş kimdir?

Delmar Safety

Matesis Marine & Eng. kurucu ortağı olan Sinem Dedetaş, gemi inşa sektörünün başarılı kadın girişimcilerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

1981 yılında Eskişehir’de doğan Dedetaş, ilk, orta ve lise eğitimini bu şehirde tamamladı. 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Yüksek lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Bölümü’nde devam eden Dedetaş, lisan eğitiminin ardından sonlu elemanlar hesaplamaları üzerine uzman mühendis, çelik yapılar dizayn mühendisi ve İtalyan Loydu’nda plan onay mühendisi olarak çalıştı.

Dedetaş, 2012 yılında denizcilik, danışmanlık, gözetim ve mühendislik hizmetleri veren Matesis’in kurucu ortağı oldu.

Çalışma hayatına firmasında devam eden Dedetaş 2014 ile 2016 yılları arasında Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Mesleği dışında dil bilimi, mitoloji ve sosyoloji alanları ile ilgili olan Dedetaş, spor olarak binicilik ile uğraşıyor.


Bunları da beğenebilirsin