Denizcinin anasayfası

SEM ile gemi inşa süreçleri güvende

UZMAR'ın geliştirdiği ve ASFAT tarafından halen Pakistan MİLGEM'lerinde de kullanılan SEM Kurumsal Kaynak Planlaması'nın ek modüller sözleşmesi imzalandı.

UZMAR Tersanesi’nin geliştirdiği SEM Kurumsal Kaynak Planlaması’nın ek modüller tedariği sözleşmesi, Askeri Fabrika ve Tersane İşletme (ASFAT) Genel Müdürü Esad Akgün ve UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı Müh. A. Noyan Altuğ arasında, IDEF 2021’de imzalandı.

Halen ASFAT tarafından  Pakistan için inşa edilen MİLGEM’lerin inşasında kullanılan SEM Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımı, geminin inşa süreçlerinin dünyanın herhangi bir yerinden kontrol edilmesine olanak sağlıyor. Ek modüller ile de sistemin daha kapsayıcı hizmet vermesi sağlanacak.

Pakistan Deniz Kuvvetleri MİLGEM Projesi, Türkiye’nin tek kalemde gerçekleştirdiği en büyük savunma ürün ihracatı özelliğini taşırken, SEM Kurumsal Kaynak Planlama yazılımı projelerin zamanında teslimatı için büyük önem taşıyor.

Delmar Safety

4 gemiden oluşan PN MİLGEM Programı kapsamında, 2 gemi İstanbul Tersanesi Komutanlığında ve 2 gemi Karaçi Tersanesi’nde inşa edilecek. 11 Mart 2019 tarihinde başlayan programla 4 geminin sırasıyla Ağustos 2023, Şubat 2024, Ağustos 2024 ve Şubat 2025’te teslim edilmesi planlanıyor.


Bunları da beğenebilirsin