Denizcinin anasayfası

Stena Scandica’ya Shippax 2022 Ro-Pax Dönüşüm ödülü

2022 Shippax Feribot Konferansı’nda  Shippax 2022 Ro-Pax Dönüşüm ödülü Sedef Tersanesi’nin baştan yarattığı STENA Scandica'ya verildi.

2003 yılından beri her yıl düzenlenen ve bu yıl da 4- 6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 2022 Shippax Feribot Konferansı’nda Sedef Tersanesi tarafından adeta yeniden yaratılan STENA Scandica,  Shippax 2022 Ro-Pax Dönüşüm ödülü’ne layık görüldü.

Sedef Tersanesi ile Stena Line ile geçtiğimiz yıllarda RoPax gemileri Stena Scandica  (eski adı Stena Lagan) ve Stena Baltica (eski adı Stena Mersey)ı baştan sona yenilemek için sözleşme imzalamıştı.

Sedef Tersanesi tarafından adeta yeniden inşa edilen feribotların boyları uzatılmış kabin sayısı artırılmıştı. Elektrik sistemi ELKON tarafından baştan sona yeniden yapılmış feribotların baş kısmı artık açılabilir hale  getirilmiş ve her iki yönde yapılan yeni dahili rampalarla yükleme ve boşaltma şimdi daha hızlı ve kolay hale getirilmişti. Flap dümenleri ve 3 pruva pervanesiyle feribotların  manevra kabiliyetleri artırılmıştı.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin