Denizcinin anasayfası

Sümeyye hem altın madalya aldı, hem rekor kırdı

Milli yüzücü Sümeyye Boyacı, Berlin’de gerçekleştirilen Paralimpik Dünya Şampiyonası kota mücadelesinde Avrupa’nın en iyi derecesini yaptı.

Eskişehir’in gururu Sümeyye Boyacı, 29 Mart-4 Nisan tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Dünya Şampiyonası kota mücadelelerinde 50 metre sırtüstü yüzmede 41.41 saniye ile birinci oldu. Bu süre ile Avrupa’nın en iyi derecesini yapan Sümeyye Boyacı, ülkesini tekrardan gururlandırdı.

Yarış sonrası açıklama yapan Boyacı, “Sabah akşam demeden yaptığım antrenmanları, yorgunluktan bayılmamak için direndiğim anları, yaşadığım sakatlıkları ve en önemlisi de benim için harcanan emekleri 41,41’lik derecem ile altın madalyama sığdırmış olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyorum! Şubat ayında yüzdüğüm 42,09’luk derecemi 41,41 saniyeye taşıyarak Türkiye ve kendi kariyerimin yanı sıra Avrupa rekorunu kırmak beni çok sevindirdi. Bir an olsun emeğini üzerimden eksik etmeyen başta ailem ve antrenörüm olmak üzere, federasyonumuz, kulübüm Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e birlikte çalıştığım ve bana yol gösteren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Bu arada 12 sporcunun yer aldığı Türkiye Paralimpik Yüzme Milli Takımı kota mücadelelerinde ayrıca yine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sporcusu Baran Doruk Şimşek de 50 metre sırt üstünde kendi yaş grubunda birinci olmayı başardı.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin