Denizcinin anasayfası

Svitzer Elitabeth yola çıkıyor

UZMAR'ın Svitzer için inşa ettiği römorkör Liverpool Limanı'nda çalışacak.

UZMAR Shipyard tarafından Svitzer için inşa edilen, RAstar 3200W Class eskort römorkörü Svitzer Elizabeth düzenlenen törenle teslim edildi.

Fark yaratmak için çalışıyoruz

UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ konuşmasında UZMAR’ın sadece römorkör inşa eden ve ihraç eden bir tersane olmadığına değinerek şunları söyledi :

Delmar Safety

“UZMAR olarak entellektüel ve teknik bilgi birikimimizi, sektördeki tecrübemizi ve Türk mühendisliğinin teknoloji ve mühendislik bilgisini de ihraç ediyoruz. Dünyanın 25 farklı ülkesinde hizmet veren UZMAR inşası römorkörler, bizim bu kollektif birikimimizin birer eseridir. Gelecek için yatırım yaptığımız ilerici projelerimizle düşük emisyona ve karbon izine sahip, çevreci ve sürüdürülebilir deniz araçlarımızla dünyada fark yaratmak için çalışıyoruz. Bugün teslimini gerçekleştirdiğimiz Svitzer Elizabeth’in de üstün teknolojik donanımı ve denizcilik kabiliyeti sayesinde görev yapacağı limanda hem operasyonel anlamda hem de yenilikçi özellikleriyle hepimizi gururlandıracağından eminiz. Bu önemli projede emeği geçen tüm UZMAR ailesine, Svitzer ekibine ve Robert Allan Ltd. ekibine teşekkürlerimi sunuyorum”

SVITZER COO’su Philip Patenden konuşmasında projede yer alan tüm ekiplere teşekkür ederek, gelecekte UZMAR ile başka bir çok projede çalışmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Yeni inşaları sabırsızlıkla bekliyoruz

SVITZER Avrupa Bölgesi Teknik Müdürü Erik Mainkvist ise konuşmasında UZMAR’a teşekkür ederek, “Üç yıl kadar önce UZMAR’dan teslim aldığımız iki römorkörümüz Avustralya limanlarımızda başarıyla hizmet veriyor. Bu süre içerisinde UZMAR Tersanesi’nde inşa edilmiş bir römorkörün Avrupa’da da hizmet edeceği günü iple çektik. Sonunda SVITZER Elizabeth ile bu mümkün oldu. Hizmete başladığında bölgenin en güçlü römorkörlerinden olacak. UZMAR ile Avrupa’da görev yapacak daha fazla römorkör için birlikte çalımayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda sözleşmesini imzaladığımız iki adet TRAnsverse römorkörünün inşasına başlamak için hazırlıkları UZMAR ile birlikte sürdürüyoruz. Umuyorum ki bu işbirliğimiz sayesinde daha bir çok projenin başarıyla sonuçlandığına birlikte şahitlik edeceğiz” dedi.

SVITZER Liverpool Liman Müdüresi Jennifer Beswick’in geminin kalkışı için kurdele kesmesinin ardından kısa bir gösteri yapan SVITZER Elizabeth, hizmet verceği Liverpool Limanı’na doğru birkaç gün içeriside yola çıkacak.

32 metre uzunluğunda ve 12.80 metre genişliğindeki römokörün çekiş gücü ise 85 Ton.


Bunları da beğenebilirsin