Denizcinin anasayfası

Svitzer’in 3 gemisi iş başı yapıyor

Svitzer’in, Sanmar, Beşiktaş ve Damen Tersanesi’de inşa ettirdiği 2 römorkör ve bir servis botu hizmete alınıyor.

Maersk yan kuruluşu, Svitzer, Amerika’daki operasyonları için üç yeni gemi aldı. İki yeni römorkör ve bir iş teknesinin satın alınmasıyla Svitzer Americas, Amerika bölgesindeki filosunu daha da modernize ediyor ve genişletiyor.
İki yeni römorkör, Svitzer’in Bahamalar ve Dominik Cumhuriyeti’ndeki operasyonlarına katılırken, yeni iş teknesi de Svitzer’in Kosta Rika’daki operasyonlarına katılacak.

Böylece Svitzer Americas’ın filosu, 2 römörkör ve bir iş teknesi ile birlikte, Amerika kıtasındaki 12 farklı ülkede liman ve terminallerde faaliyet gösteren 82 gemiye ulaşacak.

Svitzer Americas Genel Müdürü Arjen van Dijk, “Svitzer Abaco, Svitzer Isabela ve Svitzer Moín’i Svitzer Americas filosunda ağırlamayı dört gözle bekliyorum. Bunların tümü, müşterilerimizin taleplerini karşılamaya devam etmemizin yanı sıra güvenli, güvenilir ve verimli operasyonlar sağlamamızı sağlayacak filo yenileme ve genişletme stratejimiz için hayati önem taşıyor.
Gelecek yıllarda filomuzu genişletmeye ve yenilemeye devam edeceğiz ve 2023’te, geçen yıl Brezilya operasyonlarımız için sipariş edilen yeni inşaları teslim almaya başlayacağız.” açıklamasını yaptı.

Sanmar Tersanesi tarafından inşa edilen ve adını Dominik Cumhuriyeti’nde  kurulan ilk İspanyol kasabasından alan Svitzer Isabela, Dominik Cumhuriyeti’nde hizmet verecek. Sanmar Tersanesinin bu yıl sonunda teslim edeceği Svitzer Isabela, Ramparts 2400SX serisinden ASD römorkörü 70 tonluk çekiş gücüne sahip.

Svitzer Abaco ise, Damen 2312 serisi Svitzer Abaco, Bahamalar’da konuşlandırılacak ve Vietnam’daki Damen tersanesi tarafından teslim edilecek 70 tonluk çekiş gücüne sahip bir ASD römorkör, adını bir Bahama Adası’ndan alıyor.

Türkiye’de Beşiktaş Tersanesi’nde inşa edilen Svitzer Moín ise Svitzer’in Kosta Rika’daki operasyonuna hizmet edecek bir araştırma gemisi Kosta Rika’daki APM Terminal Moín’de su derinliklerinin düzenli araştırmalarını yapacak.
Her üç yeni inşanın da Kasım 2022’nin sonuna kadar tam olarak faaliyete geçmesi bekleniyor.


Bunları da beğenebilirsin