Denizcinin anasayfası

TAB, “Etik Farkındalık” webinarı düzenleyecek

TAB, "Etik Farkındalık - Türk Deniz Taşımacılığı sektörünün etik kuralları ve çalışma ilkeleri neler olmalıdır" webinarı düzenleyecek.

Türk Armatörler Birliği Türk Deniz Taşımacılığı sektörünün etik kuralları ve çalışma ilkelerini belirlemek, bu konuda sektörde farkındalık yaratacak etkinlikler organize etmek, bu çalışmadan sonra bu kuralların sektörde yaygınlaşmasını sağlamak, sektör etik kurulunu oluşturmak, şirketlere bu konuda gösterici rol üstlenmek ve uluslararası boyutta ilgili oluşumlara katılmak amacıyla Etik ve İtibar Derneği ile bir iş birliği sonucunda “Etik Farkındalık – Türk Deniz Taşımacılığı webinarı düzenliyor.

25 Mart Perşembe günü düzenlenecek webinarda iş etiği, uyum programı, etik ve uyum risk yönetimi programının esasları, itibar risk yönetimi, programla yönetilen riskler, etik ve uyum programlarının ardındaki global hukuki dinamikler ve uluslararası taşımacılık ve denizcilik dünyasında yolsuzlukla mücadele iyi uygulama örnekleri gibi konular ele alınacak.

Konuşmacı ve panelistler

Delmar Safety

Moderatör:Hüseyin Çınar Türk Armatörler Birliği Genel Sekreteri
Asım Barlın: TEİD 5.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi
Tayfun Zaman: TEİD Yönetim Kurulu Üyesi
Cihan Ergenç: Türk Armatörler Birliği Başkan Yardımcısı
A.İbrahim Kontaytekin: Türk Armatörler Birliği Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Başkanı
Yaşar Canca: Türk Armatörler Birliği TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi
Harun Şişmanyazıcı: Türk Armatörler Birliği TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi ve TAB Bilimsel Komiteler Gemi işletmeciliği Komite Direktörü

Ele alınacak konular

Temel Kavramlar
İş etiği
Uyum programı
Etik ve uyum risk yönetimi programının esasları
Programla yönetilen riskler
Şirket varlıklarının etkin kullanımı ve suiistimalle mücadele
Dünya varlıklarının etkin kullanımı ve yolsuzlukla mücadele
İtibar risk yönetimi
Etik ve uyum programlarının ardındaki global hukuki dinamikler
Uyum programının gemilerimizdeki uygulama alanları
Uluslararası taşımacılık ve denizcilik dünyasında yolsuzlukla mücadele iyi uygulama örnekleri

Tartışma alanları

Bir sektörde iş etiği o sektöre, sektördeki iş insanlarına, yöneticilere, çalışanlara veya bunlar arasındaki ilişkilere ne gibi bir fayda sağlar? Veya bu etik kuralların sektörde yerleşik hale gelmesi sektörün dış algısını nasıl şekillendirir?
Yöneticilerin ve çalışanların etik sorumlulukları nelerdir?
Yönetim ve İş Etiği İlişkisi nasıl değerlendirilmelidir?
Sunum: Deniz taşımacılığı sektörü olarak etik kavramını nasıl değerlendirmeliyiz? Deniz taşımacılığında etik değerlere neden ihtiyaç var?
Deniz taşımacılığı eko sisteminde içten dışa doğru bir hedef kitle sıralaması yaparsak bu hedef kitlede hangi paydaşlar yer almalıdır? Sektörümüzün etik eko sistemini nasıl oluşturabiliriz?
Deniz taşımacılığı sektörünün etik kodlarını, kurallarını ve ilkelerini belirlemek için nasıl bir yol izlenmelidir? Bir sektör etik kurulu oluşturulmalı mıdır?

İNTERAKTİF WEBİNAR olarak yapılacak webinara görüntülü olarak katılıp söz almak isteyenler önceden konuşma yapmak istedikleri konuları TAB’a bildirdikleri takdirde kendilerine webinar esnasında söz verilecek.

WEBINAR’a katılım için;
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_RBHFQ939SEOurU9N7TiIRQ (Webinar ID: 854 8034 8274) zoom linkinden kayıt formunu doldurarak kayıt yapılması gerekiyor. Ayrıca www.armatorlerbirligi.org.tr adresli WEB sitemizden de WEBINAR ile bilgilere ulaşılabilinir. Diğer taraftan armatorler@armatorlerbirligi.org.tr mail adresinden kayıt için veya 212-252 6263 nolu telefondan sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.

Kimler katılabilir

Webinar a denizcilik sektörünün her bölümünden katılım önem taşıyor. Bu webinar sadece panelistlerin konuya yaklaşımlarını değil, katılımcıların da aktif desteklerine ve fikirlerini paylaşmalarına olanak sağlıyor. Burada amaca ulaşmak için katılımı önceliklendirmek gerekirse gemi sahipleri, tüm şirket çalışanları, tüm gemiadamları ve deniz taşımacılığının hizmet sektörü olan bunker firmaları, kumanya firmaları, avukatlık vb. firmaların yöneticileri bu etkinliğe davetli. Ancak etkinlik bu katılımcılarla sınırlı değil ve isteyen herkes bu etkinliğe katılabilir.


Bunları da beğenebilirsin