Denizcinin anasayfası

Tarragona Limanı’nı da Global Ports işletecek

Global Ports Holding, İspanya'da bulunan Tarragona yolcu limanının işletme haklarını aldı.

Global Yatırım Holding’in iştiraki ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in (GPH) ), İspanya’da bulunan Tarragona  Limanı’nın 12 yıl süre ile (6 yıl ilave uzatma opsiyonu ile) işletme haklarını aldı.

Global Ports Holding, Tarragona halen 14 ülkede 22 liman işletiyor. Global Yatırım Holding A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

”27.01.2022 tarihli özel durum açıklamamızla şirketimizin dolaylı bağlı ortaklığı GPH’nin, İspanya’da bulunan Tarragona Limanı’nın kruvaziyer operasyonlarını 12 yıl süre ile (6 yıl ilave uzatma opsiyonu ile) işletme imtiyazı ihalesi için vermiş olduğu teklifin en iyi teklif seçildiğini kamuoyuna duyurmuştuk. GPH, Tarragona yolcu limanının işletme haklarına ilişkin olarak 12 yıllık (6 yıl ilave uzatma opsiyonu ile) bir işletme hakkı devir sözleşmesi imzalayarak portföyüne eklediğini şirketimize bildirmiştir. Tarragona, Barselona El Prat Havalimanı’na 55 dakika ve Reus Havalimanı’na 15 dakika uzaklıkta bulunan stratejik bir limandır. Tarragona, turistik Akdeniz güzergahları için tercih edilen bir destinasyondur ve şehir, antik Roma harabeleri üzerinde yükseldiği için UNESCO tarafından dünya mirası alanı ilan edilmiştir. Tarragona, yüksek sezonda Barselona Kruvaziyer Limanı’na da önemli bir alternatif oluşturmaktadır.”


Bunları da beğenebilirsin