Denizcinin anasayfası

TKKD’nin yeni yönetimi belli oldu

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği’nin yeni yönetim kurulu başkanı Kapt. A. Saygın Ulus seçildi.

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) Genel Kurulu gerçekleştirildi. Divan kurulu başkanlığını emekli Kılavuz Kapt. Saim Oğuzülgen Yapılan oylama sonucu TKKD’nin yeni yönetim kurulu başkanı Kapt. A. Saygın Ulus oldu.

Önceliğimiz öğrenciler

Ulus, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada “Dernek üyelerimizin de katılımıyla demokratik bir seçim gerçekleştirdik. Önümüzde ki dönemde dernek olarak birçok projeye imza atmayı hedefliyoruz. Bu projelerin başında da öğrenciler yer alıyor. Umarım her şey çok güzel olur. Bütün arkadaşlara başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

93 yeni üyemiz oldu

Yönetim başkanlığı görevini Ulus’a devreden Kapt. Mutlu Dündar ise, “2021 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulda derneğimiz yönetimine talip olduğumuzda üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeydik. 36. Dönem Yönetim Kurulu olarak seçildiğimiz günden bugüne bu sorumluluk bilinci içerisinde üzerimize düşen bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştığımızı belirtmek isteriz. Görev süresi içerisinde derneğimize 93 yeni üye kazandırmış olup, derneğimizin üye sayısını 586’ya çıkarmış bulunuyoruz. Bunun yanında aidatların düzenli ödenmesi için girişimlerde bulunulmuş, neticesinde yaklaşık 285 üyemizin maaşlarından doğrudan aidatların alınmasını sağlanmıştır. Ayrıca dernek birikimlerini değerlendirmek ve derneğimizin mali yapısına destek olması için derneğimize bir adet gayrimenkul satın alınarak, kiraya verilmiştir”

TKKD’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu

Yönetim Kurulu Asil üyeleri

A. Saygın Ulus
Behçet Çelebi
Erhan Doğan
Cenk Güven
Serkan Kahraman
Salih Cok
Onur Güleci

Denetim Kurulu Asil üyeleri

Yaman Arıcan
Tevfik Ali Batuş
Alper Tunga Anıker

Haysiyet Kurulu Üyeleri

İsmail Yeşiltaç
Ali Cömert
Süleyman Betni


Bunları da beğenebilirsin