Denizcinin anasayfası

Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi’nin konuğu Düzgit Grup Oldu

Serhat Acar’ın samimi ve içten konuşması ile başlayan oturum da yeni açılan fakülteler ile birlikte zabit adaylarının arttığını ve yabancı dilin zabit seçimleri konusunda önemli olduğuna vurgu yaptı.

Konuşmasında kısa ve uzun stajlara değinen Sn. Acar, zabit adaylarının birinci ve ikinci sınıf kısa stajlarında küçük gemileri tercih etmelerinin denizciliği ve gemi yaşamını kavramasında daha etken olacağını ayrıca uzun stajın ise profesyonel adım olduğunu ve bu süreçte kendilerini sadece bir stajyer olarak değil aynı zamanda birer yarı zabit olduklarının farkında olarak hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Zabit adaylarının gemide öğrenmeye istekli olmasının yanında denizcilik örf ve adetlerine uygun bir şekilde davranmalarının staj süreleri için daha yararlı olacağından da bahseden Sn. Acar, öğrencilerin gemilerde boş zamanlarında kitap ya da kişisel gelişime yönelik yazılar okumalarını zabitlikleri zamanında fayda sağlayacağını ifade etti.

Sektörün sürekli güncellemelere tabi olduğundan da bahseden Sn. Acar, zabitlerin tanker gibi yüksek denetli gemilerde bu yenilikleri takip etmelerinin zorunlu olduğunu ve bunu iyi bir zaman yönetimi ile yapabileceklerini söyledi.

Oturum sonunda öğrencilerin merak ettiği soruları alan  Serhat Acar tüm içtenliği  ve samimiyetiyle sorulara yanıt verdi.Oturum teşekkür plaketi takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 


Bunları da beğenebilirsin