Denizcinin anasayfası

Türk Armatörler Birliği ballast water kararını verdi

Türk Armatörler Birliği ile Alfa Laval arasında 228 gemiye ballast water sistemleri takılmasını içeren anlaşma imzalandı.

Türk Armatörler Birliği ile Alfa Laval arasında Türk Armatörler Birliği’ne bağlı 228 gemiye ballast water sistemleri takılmasını içeren bir anlaşma imzalandı. Anlaşmayla yaklaşık 8 milyon euro’luk bir tasarruf sağlanacağı kaydedildi.

Türk Armatörler Birliği ve Alfa Laval arasında yapılan anlaşma ile Türk Armatörler Birliği’ne bağlı 228 gemiye ballast water sistemleri Alfa Laval tarafından takılacak.

Wyndham Grand Kalamış Otel’de gerçekleştirilen imza töreninde Türk Armatörler Birliği ve Alfa Laval Türkiye ve yurtdışı yetkilileri hazır bulundu.

Delmar Safety

Türk Armatörler Birliği Başkan Yardımcısı Cihan Ergenç, projenin bir “kazan kazan” projesi olduğunu söyleyerek iki tarafa da yaptık özverili çalışmalar için teşekkür etti.

Türk Armatörler Birliği’nin balast suyu sistemlerinde Alfa Laval’i tercih etmesi ile birlikte yaklaşık 8 milyon Euro tasarruf edeceği belirtildi.

Alfa Laval Türkiye Direktörü Tayfun Aydemir, bu büyük projenin Alfa Laval için global çapta en büyük gemi adeti siparişini içerdiğini belirtti ve örnek olmasını temenni etti.

Projenin teknik komitesinde aktif olarak rol üstlenen Simge Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Murat Er, projenin bileşenlerine tek tek teşekkür ettiği bir konuşma yaptı. Er, projede Alfa Laval ile anlaşılmasına giden süreçte son derece bilimsel ve demokratik eleme mekanizmalarını devreye soktuklarını ve öyle karar verdiklerini belirterek bu proje için en kısası 6 saat süren 40’tan fazla toplantı yaptıklarını söyledi.

Murat Er ayrıca, imza törenine katılan İMEAK DTO Yönetim Kurulu üyeleri Başaran Bayrak ve Adnan Naiboğlu’na da teşekkürlerinin iletip törene katılamayan Tamer Kıran’ın selamlarını gönderdiğini, İMEAK DTO’nun mutlaka bu organizasyonda temsil edilmesi gerektiğini ve bu projenin Türk denizciliği için çok önemli ve örnek bir proje olduğunu söylediğini iletti.

İMEAK DTO Yönetim Kurulu üyesi Başaran Bayrak da bu projede emeği geçen herkesin alkışlanması gerektiğini söyledi.

Bayrak, projenin İMEAK DTO Yönetimi tarafından da dikkatle izlendiğini ve takdir ile karşılandığını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından imza töreni gerçekleştirildi.


Bunları da beğenebilirsin