Denizcinin anasayfası

Türk denizcilerden dünyaya “OK to Board”

TÜRDEF tarafından hazırlanan OK to Board vizesi TÜRKKAPDER tarafından IFSMA'ya taşındı.

Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) tarafından hazırlanan OK to Board vizesi projesi, Türk Uzak Yol Gemi Kaptanları Derneği (TÜRKKAPDER) tarafından International Federation of Shipmasters’ Associations’a (IFSMA taşındı.

TÜRKKAPDER Denetim Kurulu Başkanı ve derneği temsilen International Federation of Shipmasters’ Associations (IFSMA) Yönetim Kurulu Üyesi olan Kapt. Birol Bayrakdar’ın katıldığı IFSMA yönetim toplantısı İngiltere’de düzenlendi.

İki ayda bir yapılan olağan yönetim kurulu toplantısında dernek tarafından denizciler için “OK to Board” vizesi fikrinin beğenildiği ve vizenin uygulamaya alınması için fikir birliğine varıldığı açıklandı.

Delmar Safety

TÜRKKAPDER Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Zafer Akbulut imzasıyla yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı :

“İngilterede yapılan ve Derneğimiz Denetim Kurulu Başkanı aynı zamanda derneğimizi temsilen IFSMA Y. Kurulu Üyesi olan Kapt. Birol BAYRAKDAR’ın katıldığı IFSMA’nın 2 ayda bir yapılan olağan Y.Kurulu toplantısında denizcilere “OK to Board”vizesi fikri beğenilmiş olup uygulamaya alınması için fikir birliğine varılmıştır.2 Hafa sonra yapılacak olan IMO toplantısında IFSMA Genel Sekreteri vasıtasıyla konu IMO’ya taşınacak.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakan Yardımcımız, değerli meslektaşımız Sayın Dr.Durmuş ÜNÜVAR ‘2 Temmuz Denizcilik Zirvesi’nde’ konuyu IMO Genel Sekreterine bizzat ileteceğini tarafımıza bildirdi.Kendisine de bizlere karşı her zamanki sonsuz destekleri için ayrıca teşekkür ederiz”


Bunları da beğenebilirsin