Denizcinin anasayfası

Türk P&I : “Hortumlar da sigorta kapsamında”

Denizcilik sektörünün tüm önemli aktörleri, Türk P&I’ın katkılarıyla Habertürk’te canlı yayınlanan “Türk Denizciliğine Bakış”ta buluştu.

Viaport Marina Tuzla’da gerçekleyen canlı yayına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ile Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker katıldı.

Teker , “Kişi başına düşen tekne sayısı çok az. Sivil ve amatör denizciliğin geliştiği bir dönem diliyorum” diye başladığı konuşmasında insanların denizi karadan değil, tuzlu suyla temas ederek sevmelerini istedi.

“Hortumlar da sigorta kapsamında”

Teker, “Sigortacılığın doğuşu asında deniz sigortası ile başlıyor. Karayolu ve kasko dahil tüm sigortaların çıkışı deniz. Babil dönemine dayanıyor. Denize yatırım yapmak isteyenlerin korkmasına gerek. Geniş teminatlar ile hem sorumluluk hem de mal olarak sigorta hizmetlerimiz son derece gelişti. Piyasa sigortasız iş yapmaz. Armatör açısından da doğal afetler, iklim değişiklikleri ve hortumlar da teminat altındadır. Özel veya ticari olarak denize yatırım yapmak isteyenler doğal afetlerden korkmasınlar. Sigortacılar hep arkalarında” dedi.


Bunları da beğenebilirsin