Denizcinin anasayfası

Türk Savunma Sanayisinden ADAS 2022’ye çıkarma!

ADAS 2022'de ASFAT standı büyük ilgi gördü. Fuarın ilk günü Filipinler otoriteleri ile yoğun görüşmeler gerçekleştirildi.

Yükselen Türk savunma sanayii, dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen fuarlarda boy göstermeye devam ediyor.

Türk savunma sanayisi, Filipinler’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Asya Savunma, Güvenlik ve Kriz Yönetimi Fuar ve Konferansı’na (ADAS 2022) katıldı.

Türk savunma sanayiinin lider şirketleri göz alıcı teknolojik ürünleriyle, Filipinler’in başkenti Manila’da 27-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ADAS 2022 savunma sanayii fuarında yerini aldı.

Delmar Safety

Bugün kapılarını açan fuarda ASFAT standı büyük ilgi gördü. Fuarın ilk günü Filipinler otoriteleri ASFAT standını ziyaret edip görüş alışverişinde bulundu.

Fuarın ilk gününde Filipinler Millî Savunma Bakanı Delfin Lorenzana ASFAT standını ziyaret ederek ASFAT’ın ürün ve hizmetleri hakkında bilgi aldı.

ASFAT heyeti, Filipin Silahlı Kuvvetleri Lojistik Başkan Yardımcısı Tuğg. Raoul Rommel Honasan ile de temaslarda bulundu.

Fuarda Filipinli savunma sanayii temsilcileriyle dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen heyetler yeni iş birlikleri ve iş modellerini görüşmek üzere bir araya geliyor.

2014’ten bu yana 2 yılda bir düzenlenen ADAS, Asya Pasifik bölgesinin önemli savunma fuarları arasında yer alıyor.

ADAS 2022, Filipinler ve bölge ülkeleri ile Türkiye arasındaki savunma sanayisi iş birliğinin pekiştirilmesi yönünden önemli bir platform.

Türkiye fuara, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği desteğiyle 12 firma ile katıldı. Fuarda ASELSAN, ASFAT, Ata Arms, HAVELSAN, Karel, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) AŞ, Nurol Makina, Nurol Teknoloji, Samsun Yurt Savunma, Sarsılmaz, TAİS, OTOKAR boy gösteriyor.

Fuarda, Türk savunma sanayisi firmaları tarafından üretilen deniz sistemleri, insansız çeşitli kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler ve lojistik destek ürünlerinin Asya-Pasifik ülkeleri başta olmak üzere bütün katılımcılara yönelik tanıtım ve sunumları yapılacak.


Bunları da beğenebilirsin