Denizcinin anasayfası

‘Ufkun Kitap Gemisi’nin rotası köy okulları

DARGEB Sosyal Farkındalık Departmanı geçtiğimiz yıl başlattığı Ufkun Kitap Gemisi kampanyasının bu yıl ikincisini düzenliyor.  

DARGEB, geçtiğimiz yıl olduğu gibi  bu yılda ‘Ufkun Kitap Gemisi’ projesiyle rotasını köy okullarına çevirdi. Denizci öğrenciler başlattıkları Ufkun Kitap Gemisi kampanyası ile lise, ortaokul ve ilkokulda eğitim gören; kısıtlı imkanlar altında eğitim-öğretim hayatını başarı ile devam ettirmeye çalışan öğrencilerin yanında olabilmek için öğrencilere uygun oyuncaklar, uygun içerikli kitaplar, zekâ oyunları, defterler, kalemler, A4 kâğıdı, güncel test kitapları, kıyafet gibi materyaller için 07.12.2021 tarihinde bağış kampanyası başlattı. Kargo yoluyla ile de bağışların kabul edileceği kampanya  15.02.2022 tarihine kadar gelen devam edecek.

Toplanan hediyeler köy okullarının ihtiyaçlarına göre okullarda görevli öğretmenlere teslim edilecek.

UFKUN KİTAP GEMİSİ kampanyası ile rotasını köy okullarına çeviren DARGEB, bu proje dahilinde köy okullarındaki çocukların eğitimini destekleyici materyaller hediye edip, motivasyon mektuplarıyla yanlarında olduklarını hatırlatmayı amaçlıyor.

Delmar Safety


Bunları da beğenebilirsin