Denizcinin anasayfası

Unikal LTD, Gas ölçerlerlerde Türkak onaylı sertifika verecek

İLKFER GRUP bünyesindeki, Unikal Kalibrasyon Laboratuvarı, Gaz Ölçer cihazları için Türkak onaylı sertifika verebilme yetkisi aldı.

Türkak’ın denetiminin ardından verdiği onayla beraber, denizcilik alanında bu belgeye sahip olan ilk ve tek kalibrasyon laboratuvarı olan Unikal Kalibrasyon ltd, müşterilenin oksijen, karbon monoksit ve sülfür dioksit sensörleri içeren tekli ve çoklu Gaz Ölçer cihazlarını sertifikalandıracak.

UNIKAL LTD Yetkilisi Mühendis Kuntay Mert Meşe, “Şu anda bazı cihaz temsilciliği yapan ve güvenlik işi ile uğraşan firmalar gaz ölçer cihazları için kalibrasyon sertifikası veriyorlar ama bu sertifikalar kalibrasyon değil ,doğrulama sertifikalarıdır. Bu işlemleri isterlerse gemide veya kendi firmalarında kolaylıkla yapılabilirler.Bu sertifika ,cihazının kalibre edilmesi ile aynı sertifika değildir.Bizim yaptığımız ise,cihazı kalıbre etmektir” dedi.

Delmar Safety

“Eğer bir gaz ölçeriniz varsa ve hayatınızı ve hayatları önemsiyorsanız Türkak tarafından yetkilendirilmiş bir laboratuvara kalibrasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz” diyen Meşe, “Bu oldukça dikkat ve özveri isteyen kalibrasyon hizmeti artık Unikal Kalibrasyon Laboratuvarı tarafından verilmektedir ve bu sertifika dünyanın her tarafında geçerlidir” diye konuştu.


Bunları da beğenebilirsin