Denizcinin anasayfası

UZMAR : ‘Denizden aldığımızı denize veriyoruz’

UZMAR Denizcilik CEO'su Noyan Altuğ : “19 Günde 19 Mayıs 2019 adını taşıyan etkinliğe desteği kayıtsız şartsız kabul ettik. Bunu görev olarak gördük" dedi.

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Çelik Çelikyaman / Denizcilik Dergisi
celik@DenizcilikDergisi.com

Samsun Belediye Spor’a bağlı 15 sporcudan oluşan dragon bot ekibi, 19 Mayıs 2019’da  Samsun’da sona erecek yolculuğuna İstanbul’dan başladı.

Delmar Safety

Sporcular, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan Türk bayrağını alarak denize açılırken, UZMAR Denizcilik de Samsun’da sona erecek bu önemli etkinliğe sponsor oldu.

Denizcilik Dergisi’ne konuşan UZMAR Denizcilik CEO’su Noyan Altuğ, özellikle gelecek kuşaklara denizcilik sevgisi aşılayan ve sektörü bir araya getiren etkinlikleri desteklediklerini söyledi.

“19 Günde 19 Mayıs 2019” adını taşıyan etkinliğe destek vermeleri istendiğinde bir an bile düşünmediklerini belirten Altuğ, “Kayıtsız şartsız kabul ettik. Bunu bir sponsorluk değil görev olarak gördük. Bu bizim zaten vazifemiz. Denizden aldığımızı tekrar denize tekrar vermeye çalışıyoruz” dedi.

Sporcularımız milli iradenin özeti

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919’da başlatılan Milli Mücadele’nin bu sene 100’üncü yılında olmamızın kendilerini heyecanlandırdığını dile getiren Altuğ, “Kürek çekecek arkadaşlarımız, Samsun Belediye Spor’un sporcuları. Aralarında inşaat işçisi, öğrenci, avukat ve doktorların; kadınların, erkeklerin bulunduğu, yani toplumun tamamını temsil eden insanlar. Burada mesaj çok açık : ‘Biz birlikte olduğumuz zaman her türlü sorunu aşabiliyoruz’ Kendi aramızdaki farklılarımız, bizim zenginliğimiz. Milli iradenin, Türk Dil Kurumu Sözlüğü’ne baktığımız zaman ‘ülkedeki karşı konulamaz, engellemez tek güç’ olarak tanımlandığını görüyoruz” diye konuştu.

Bu anma değil, hatırlama fırsatı

Altuğ şunları söyledi :

“Vatanın evlatları tek bir amaca odaklandığı zaman kimse karşımızda duramaz. 100 yıl önce atalarımız bunu göstermişler. Bu bir anma değil. Bize hediye edilen Cumhuriyet vizyonunu hatırlamamız için bir fırsat ve bugünlerde de buna çok ihtiyacımız var.

Birlikte olduğumuzda, ekonomik krizlerdi, savaşlardı, dış politikaydı hepsinin üstesinden geliriz. Biz mirası Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten aldık”


Bunları da beğenebilirsin