Denizcinin anasayfası

UZMAR Dragon Bot Takımı Karasu’da

Atatürk'ün milli mücadeleyi ateşlemek için Samsun'a çıkışının 100'üncü yılında İstanbul'dan kürek çekmeye başlayan UZMAR Dragon Bot Takımı Karasu'ya vardı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadele ateşini yakmak için Samsun’a çıkışının 100. yılı onuruna düzenlenen “19 Günde 19 Mayıs 2019” etkinliği kapsamında dragon bot ile İstanbul’dan yola çıkan sporcular Sakarya’nın Karasu ilçesine ulaştı.

UZMAR Dragon Bot’un yolculuğu www.19mayis2019.com ve www.uzmardragonteam.com adreslerinden güncel olarak takip edilebiliyor.

Dragon takımı Karasu’da, Türk bayrakları ile bezenmiş balıkçı tekneleri, Karasu Spor İlçe müdürü Kemal Ataç ve beraberindekiler tarafından karşılandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü Dragon Bot sporcularından oluşan ve UZMAR Uzmanlar Denizcilik’in tam destek verdiği takım, Kocaeli ve Sakarya güzergahını tamamladıktan sonra Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop sahillerinden 19 gün boyunca kürek çekerek Samsun’a ulaşacaklar.

Ekip üyeleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan aldıkları Türk bayrağını, 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun Valisi Osman Kaymak’a teslim edecekler.

Etkinlik süresince sporcuların güvenliği için Dragon Bot ekibini UZMAR’a ait 1 palamar botu ve 1 römorkör takip ediyor.


Bunları da beğenebilirsin